|
|
Tatuaże - 2011/01/24 16:17
Prawdę powiedziawszy nie myślałam o tym ale czemu nie to ciekawy temat. Czy w horoskopie można znaleźć wskaźniki potencjalnej chęci posiadania tatuaży? Co odpowiada za to że się one komuś podobają a co za to że kompletnie nie? Zatrzymując się tutaj na chwilę podejrzewam że oprócz powodów czysto estetycznych pojawiają się również powody społeczne. No i wreszcie dlaczego taki a nie inny?
Jeśli chodzi o mnie to trzy przymiarki i zero tatuaży. Nie dlatego że boli bo tego typu ból jest całkiem przyjemny. Problem jest z wyborem bo tam gdzie bym najbardziej chciała nie jest łatwo o wzór który sobie wymyśliłam. A że widziałam już kilka niezbyt udanych dzieł to się nie śpieszę . Piercing zawsze średnio mnie kręcił co innego tatuaże. Jest tylko jeden warunek musi go posiadać odpowiednia osoba. Tatuaż musi współgrać z osobowością i z wizerunkiem. Najgorzej jak podkreśla coś czego nie ma albo kłóci się z osobą która go nosi. Są też osoby które nigdy nie powinny ich robić bo wyglądają w najlepszym wypadku tandetnie a w gorszym groteskowo. Jeśli chodzi o wygląd to tylko czarne ewentualnie czarno-szare, chińskie i gotyckie znaki, tribale, portrety u facetów sprawdza się też biomechanika. Kwiatki, motylki i inne słodkości jakoś mnie nie kręcą. A co kręcenia to lubię jak facet je ma tyle, że może nie wszędzie. Jak ma się do tego astrologia. Koniunkcja Słońce-Mars plus DSC w Baranie powoduję zamiłowanie do silnych, męskich mężczyzn a tatuaże taki mi się jakoś z nimi kojarzą. Księżyc w Baranie i Wenus w Lwie - sama również kiedyś się wreszcie zdecyduję chyba że zmityguję mnie jednak ASC w Wadze.
 - Pozycje planet: Słońce 15° Bliźniąt 13' - Księżyc 15° Barana 08' - Merkury 21° Byka 37' - Wenus 00° Lwa 14' - Mars 14° Bliźniąt 25' - Jowisz 04° Strzelca 48' ® - Saturn 28° Wagi 13' ® - Uran 06° Strzelca 44' ® - Neptun 28° Strzelca 11' ® - Pluton 26° Wagi 59' ® -
- Pozycje domów: I dom Ascendent (AS) 01° Wagi 08' - II dom 24° Wagi 59' - III dom 25° Skorpiona 08' - IV dom Imum Coeli (IC) 01° Koziorożca 29' - V dom 07° Wodnika 38' - VI dom 07° Ryb 32' - VII dom Descendent (DS) 01° Barana 08' - VIII dom 24° Barana 59' - IX dom 25° Byka 08' - X dom Medium Coeli (MC) 01° Raka 29' - XI dom 07° Lwa 38' - XII dom 07° Panny 32' -
Edytowany przez Astromix: 2011/01/25 09:57
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 17:32
Szkoda pięknego ciała na mazanie po nim bzdur
Dla jednych szkoda a dla innych może być wtedy jeszcze piękniejsze
Jeśli chodzi o Twój horoskop to Wenus w Byku nie lubi tego typu ekstrawagancji. Koniunkcja z Marsem mogłaby ją trochę pociągnąć w te rejony ale rozgrywa się w Byku i pojawia się również studząca kwadratura z Saturnem.
Edytowany przez Daniela: 2011/01/24 17:36
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 17:53
Znam ciekawe przykłady gdzie widać jaki może mieć wpływ VI i XII dom na to zjawisko. Tatuaże zwykle są ukryte pod ubraniem, więc XII dom - tutaj Wenus w tym domu idealnie się wpisuje w ten temat (w kwadraturze do Księżyca, która chyba źle wpłynęła na dobór i wykonanie), oraz Jowisz na wierzchołku tego domu, który w tym konkretnym przypadku wpłynął na ilość (kilka). Znam też drugi przypadek z Wenus w XII domu, więc Wenus może mieć tu znaczącą rolę, jako sygnifikator stylu, urody, wyglądu, ale tutaj jest ona przy ascendencie, więc tatuaż jest w dobrym stylu i ładnie zrobiony. VI dom jest domem ciała/zdrowia, więc obecność Urana i Plutona w tym domu jest znamienna dla pierwszego przypadku, a w drugim przypadku w tym domu jest Księżyc. Obie osoby mają mocnego Marsa, który pomaga podejmować decyzje "bez odwrotu". Obie osoby lubią być w centrum uwagi, obie wyróżniają się swoją urodą, prosta zasada: tatuaż przyciąga uwagę, więc osoby pragnące "pozostać w cieniu" tatuażu sobie raczej nie zrobią. W związku z powyższym, tatuaż Danieli wydaje się być tylko kwestią czasu
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 18:15
Astromix cytat: tatuaż przyciąga uwagę, więc osoby pragnące "pozostać w cieniu" tatuażu sobie raczej nie zrobią. W związku z powyższym, tatuaż Danieli wydaje się być tylko kwestią czasu  Astromix'ie jakkolwiek byś nie rozumiał wyjścia z cienia ja z niego za pomocą tatuażu się nie wyzwalałam, jednak inne sposoby okazały się bardziej skuteczne Mam na myśli wygląd, urodę i przekonanie , że to co prezentuję nie jest przeciętne,tym samym nie oszpecę się tatuażem i nie jest to równoznaczne z pozostaniem w cienu (znam zbyt dużo osób z "kompleksami podpartymi tatuażami").
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 18:31
Obie osoby mają mocnego Marsa, który pomaga podejmować decyzje "bez odwrotu". Obie osoby lubią być w centrum uwagi, obie wyróżniają się swoją urodą, prosta zasada: tatuaż przyciąga uwagę, więc osoby pragnące "pozostać w cieniu" tatuażu sobie raczej nie zrobią. W związku z powyższym, tatuaż Danieli wydaje się być tylko kwestią czasu
Może właśnie dlatego nie kręci mnie piercing bo jest jak cola light. Ludzie z silnym Marsem lubią drogę ekstremalną i bez powrotu. Muszą czuć że żyją. Czuć na własnej skórze. A do tego znakomicie nadaję się tatuaż. Mój przypadek. Wenus w X dom w Lwie- tak lubię zwracać na siebie uwagę, Księżyc w Baranie w VII domu- potrzebuję silnych interakcji z otoczeniem. Musi to wszystko jednak ogarnąć ASC w Wadzę stąd tak długi proces wyboru.
W temacie nieudanych tatuaży. Przykład mojego kochanego braciszka który strzelił sobie chyba po pijaku dzieło tak wybitne że nie wiadomo jak to teraz przerobić. Wenus w VI domu w opozycji do Księżyca i w kwadracie do Saturna, Marsa i Urana.
 - Pozycje planet: Słońce 16° Wodnika 14' - Księżyc 18° Panny 13' - Merkury 26° Wodnika 54' ® - Wenus 25°
Ryb 34' - Mars 18° Strzelca 50' - Jowisz 24° Barana 13' - Saturn 29° Strzelca 13' - Uran 29°
Strzelca 34' - Neptun 08° Koziorożca 59' - Pluton 12° Skorpiona 34' -
- Pozycje domów: I dom Ascendent (AS) 02° Wagi 36' - II dom 26° Wagi 38' - III dom 26° Skorpiona 58' - IV dom Imum Coeli (IC) 03° Koziorożca 25' - V dom 09° Wodnika 29' - VI dom 09° Ryb 12' - VII dom Descendent (DS) 02° Barana 36' - VIII dom 26° Barana 38' - IX dom 26° Byka 58' - X dom Medium Coeli (MC) 03° Raka 25' - XI dom 09° Lwa 29' - XII dom 09° Panny 12' -
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 18:42
Astromix'ie jakkolwiek byś nie rozumiał wyjścia z cienia ja z niego za pomocą tatuażu się nie wyzwalałam, jednak inne sposoby okazały się bardziej skuteczne
W moim odczuciu tatuaż służy tym co i bez niego i tak nie pozostaliby w cieniu. Ma być on formą ekspresji osobowości a nie maskowania jej braku. Fakt sama znam sporo osób przy których myślę sobie po co? co on właściwie wyraża? i mam jakieś takie przekonanie że chyba to nie był najlepszy pomysł.
Edytowany przez Daniela: 2011/01/24 18:43
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 19:21
w radixie mozna zobaczyc skłonności kogos do robienia sobie tatuaży?
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 19:44
paleniezabija cytat: w radixie mozna zobaczyc skłonności kogos do robienia sobie tatuaży? Trudno powiedzieć, ale jak na post otwierający wątek, to za późno. Z kolei na post zamykający wątek, to za wcześnie Właśnie jesteśmy w trakcie szukania odpowiedzi.
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 19:49
Witam!Jestem przykładem osoby, która nie pomyślała nigdy o zrobieniu tatuażu, generalnie nie podobają mi się- poza małymi wyjątkami- jakieś delikatne motywy. Widziałam dziewczynę z wytatuowanymi nogami i wg mnie było to oszpecenie chociaż wzór tatuażu był ciekawy. Nie lubię ekstrawagancji i stąd może i z tatuażami mi nie po drodze... Prawdziwa historia- młoda mężatka ma wytatuowane prawie całe ciało,nawet na czole tatuaż, śliczna dziewczyna,większość odbierała to jako oszpecenie pięknego ciała, ktoś zadał pytanie - dlaczego tak się tatuuje? Po jakimś czasie okazało się, że mąż tyran i niedoceniany artysta uprawiał sztukę na jej ciele, a ona nie potrafiła się mu sprzeciwić. Była szantażowana, wg niego było oczywiste,że jako żona należy do niego i w dowód miłości musi poddawać się tatuowaniu...Tatuaż mimo woli... To tak w związku z tematem tatuażu, jutro zapytam znajomej jaki jest ciąg dalszy tej historii
Edytowany przez Tagunia: 2011/01/24 19:51
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 20:29
lisek1711 cytat: Mam na myśli wygląd, urodę i przekonanie , że to co prezentuję nie jest przeciętne,tym samym nie oszpecę się tatuażem i nie jest to równoznaczne z pozostaniem w cienu (znam zbyt dużo osób z "kompleksami podpartymi tatuażami"). To nie takie proste. Tu chodzi raczej o zawiłości natury ludzkiej. Tatuaż coś wyraża, ale nie bezpośrednio i nie dosłownie, często to, czego ktoś nie umie, lub nie chce bezpośrednio powiedzieć i przez tatuaż sygnalizuje jakiś swój "problem", coś dla siebie istotnego. Pewnie w każdym tatuażu jest jakaś symbolika. W tych przypadkach które przytoczyłem, z silnym Marsem, mógł mieć miejsce mechanizm przeniesienia nadmiaru energii na swoje ciało, czyli sublimacja agresji.
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 21:34
Michale, prawdopodbnie masz racje i tym samym będę musiała to przyjąć na wiarę jak "Zbrodnię Ojca Amaro".Nie znam się na tym temacie , więc zostawię go komuś innemu. Być może to wywoła nowy wątek -"ślicznych" i "mądrych". Czy nie jesteśmy dla nich łaskawsi?
Edytowany przez lisek1711: 2011/01/24 21:40
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 21:46
To nie takie proste. Tu chodzi raczej o zawiłości natury ludzkiej. Tatuaż coś wyraża, ale nie bezpośrednio i nie dosłownie, często to, czego ktoś nie umie, lub nie chce bezpośrednio powiedzieć i przez tatuaż sygnalizuje jakiś swój "problem", coś dla siebie istotnego. Pewnie w każdym tatuażu jest jakaś symbolika. W tych przypadkach które przytoczyłem, z silnym Marsem, mógł mieć miejsce mechanizm przeniesienia nadmiaru energii na swoje ciało, czyli sublimacja agresji.
Poleję lukrem ale w pełni popieram. Tatuaż może być wyrazem stanu ducha w danej chwili ale lepiej gdy jest wyrazem pewnego stałego przekonania. To jest pewna manifestacja filozofii która jest Ci tak bliska że chcesz ją mieć przy sobie na zawsze. Silny Mars to fascynacja siłą, bólem a nawet przemocą. Osoby takie muszą poczuć na własnej skórze że żyją. Ale ponieważ nie żyją w próżni tylko w świecie określonych norm muszą szukać dla siebie wentyli agresji. Dlatego kobiety z silnym marsem często poszukują dominujących mężczyzn i dlatego autoagresja jest lepsza niż agresja względem innych.
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 22:15
Znam kilka "wytatuowanych" przykładów z Marsem w Wadze, ale wtedy w horoskopie prym wiedzie Pluton, więc jakoś ta siła się równoważy. Znam tez takich z Marsem w Wadze i bez silnego Plutona i nie chce tego komentować, bo sie jeszcze narażę
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 22:32
Daniela cytat: Poleję lukrem ale w pełni popieram. Tatuaż może być wyrazem stanu ducha w danej chwili ale lepiej gdy jest wyrazem pewnego stałego przekonania. To jest pewna manifestacja filozofii która jest Ci tak bliska że chcesz ją mieć przy sobie na zawsze. Silny Mars to fascynacja siłą, bólem a nawet przemocą. Osoby takie muszą poczuć na własnej skórze że żyją. Ale ponieważ nie żyją w próżni tylko w świecie określonych norm muszą szukać dla siebie wentyli agresji. Dlatego kobiety z silnym marsem często poszukują dominujących mężczyzn i dlatego autoagresja jest lepsza niż agresja względem innych. Fajne porównanie i coś w tym jest. Agresje chyba należy zastąpić zdecydowaniem, ale fakt pozostaje faktem.
Edytowany przez lisek1711: 2011/01/24 22:34
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 22:33
Znam tez takich z Marsem w Wadze i bez silnego Plutona i nie chce tego komentować, bo sie jeszcze narażę
Śmiało, śmiało nikt tu nie gryzie. i nie upiera się że zawsze w grę musi wchodzić Mars.
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/24 22:43
"Obie osoby mają mocnego Marsa, który pomaga podejmować decyzje "bez odwrotu". Obie osoby lubią być w centrum uwagi, obie wyróżniają się swoją urodą, prosta zasada: tatuaż przyciąga uwagę, więc osoby pragnące "pozostać w cieniu" tatuażu sobie raczej nie zrobią."
...muszę się zgodzić , mam tatuaż na plecach i na palcu ( obrączka hmmm juz nieaktalna niestety ) podjęłam decyzję szybko, zwłaszcza tę o obrączce, bo kręciło mnie to ,że podejmuje ją nieodwołalnie , mam Marsa i Wenus w 1 domu, asc w skorpionie dodam jednak jako ciekawostkę "kółko "mojego byłego męza , na którym nie pozostał juz chyba żaden niewytatuowany kawałek ciała ....niestety nie znam godziny urodzenia, może jego tatuaże to sprawka słonca i wenus w byku?
 - Pozycje planet: Słońce 11° Koziorożca 34' - Księżyc 13° Strzelca 43' - Merkury 26° Strzelca 16' - Wenus 17° Strzelca 53' - Mars 01° Strzelca 40' - Jowisz 18° Koziorożca 01' - Saturn 15° Bliźniąt 22' ® - Uran 22° Wagi 44' - Neptun 06° Strzelca 19' - Pluton 04° Wagi 26' -
- Pozycje domów: I dom Ascendent (AS) 20° Skorpiona 28' - II dom 21° Strzelca 05' - III dom 01° Wodnika 04' - IV dom Imum Coeli (IC) 11° Ryb 07' - V dom 11° Barana 32' - VI dom 03° Byka 33' - VII dom Descendent (DS) 20° Byka 28' - VIII dom 21° Bliźniąt 05' - IX dom 01° Lwa 04' - X dom Medium Coeli (MC) 11° Panny 07' - XI dom 11° Wagi 32' - XII dom 03° Skorpiona 33' -
 - Pozycje planet: Słońce 28° Byka 35' - Księżyc 11° Wodnika 59' - Merkury 00° Bliźniąt 12' ® - Wenus 20° Byka 33' - Mars 01° Lwa 41' - Jowisz 12° Byka 45' - Saturn 28° Raka 29' - Uran 04° Skorpiona 07' ® - Neptun 13° Strzelca 00' ® - Pluton 09° Wagi 13' ® -
- Pozycje domów: I dom Ascendent (AS) 11° Panny 52' - II dom 03° Wagi 19' - III dom 01° Skorpiona 07' - IV dom Imum Coeli (IC) 06° Strzelca 02' - V dom 13° Koziorożca 41' - VI dom 15° Wodnika 59' - VII dom Descendent (DS) 11° Ryb 52' - VIII dom 03° Barana 19' - IX dom 01° Byka 07' - X dom Medium Coeli (MC) 06° Bliźniąt 02' - XI dom 13° Raka 41' - XII dom 15° Lwa 59' -
Edytowany przez Astromix: 2011/01/25 09:59
|
|
|
O:Tatuaże - 2011/01/25 18:08
Astromix cytat: paleniezabija cytat: w radixie mozna zobaczyc skłonności kogos do robienia sobie tatuaży? Trudno powiedzieć, ale jak na post otwierający wątek, to za późno. Z kolei na post zamykający wątek, to za wcześnie Właśnie jesteśmy w trakcie szukania odpowiedzi.
pytam bo moje Słońce w trygonie do Marsa bardzo lubi adrenaline i piercing jest jedna z tych dziedzin które mnie pociagają w sposob praktyczny tak samo tattoo.
mogą na to wpływ też mieć aspekty wyzywające typu Słońce - Uran, bunt poprzez wyrazanie swojej ekscentryczności.
ewentualnie w gre wchodzą aspekty z Wenuską... bo jest to w jakiś sposob przystrajanie sie.
ale to juz zapewne wiecie.
|
|