ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM
Autor: Moris   
Data publikacji: 30.10.2014.

Horoskop 2011Horoskop 2011

Jaki będzie 2011 rok? Jak tranzyty planet wpłyną na nasze życie? Gdzie w horoskopie urodzeniowym pojawią się oddziaływania Jowisza, Saturna, Urana, Neptuna i Plutona? Jakie zmiany czekają nas w czasie 12 miesięcy 2011 roku? Czy horoskop na 2011 rok okaże się bardziej optymistyczny od poprzednich i czy przyniesie nam w końcu długo oczekiwane zmiany i wydarzenia?

Jowisz za cel na pierwszą połowę 2011 roku obrał już sobie znak Barana. Jest duża nadzieja, że swoją wizytą wniesie dużo dobrego do życia zodiakalnych Baranków, zanim znak ten wejdzie pod władanie nieobliczalnego Urana. Czas ten przyniesie pozytywne zmiany i radosne wydarzenia, znaczny przypływ witalnych sił, nowe pomysły, ważne osiągnięcia zawodowe, będzie także szansa na uzyskanie dodatkowej gotówki. W najgorszym wypadku gwarantowany będzie bojowy nastrój i brak większych przeszkód, o które łatwo sobie rozbić rogatą głowę. W drugiej połowie 2011 roku, w analogiczny sposób, Jowisz będzie sprzyjał kwietniowym Bykom.

W ciągu pierwszej połowy 2011 roku Jowisz będzie również sprzyjał pobratymcom Baranów z trygonu ognistego, czyli zodiakalnym Lwom i Strzelcom. Trygon Jowisza zapewni tym energicznym istotom więcej równowagi emocjonalnej, pozwoli na szybkie zrealizowanie nieskomplikowanych planów i przedsięwzięć, przyniesie wsparcie od rodziny i przyjaciół, oraz da okazję do pełniejszego ogarnięcia spraw osobistych i zawodowych. Te pozytywne nastroje staną się w drugiej połowie 2011 roku także udziałem urodzonych w sierpniu pod znakiem Panny, oraz grudniowych Koziorożców.

Poprzez konfrontacyjny aspekt opozycji, Jowisz w pierwszej połowie 2011 roku będzie psuł szyki najbardziej zrównoważonym przedstawicielom Zodiaku – Wagom. W tym czasie, zodiakalne Wagi będą miały ochotę robić rzeczy, które zwykle uznają za głupie, nierozsądne, niepotrzebne i szkodliwe - to może być czas próbowania ryzykownych znajomości i wchodzenia w trudne związki. W drugiej połowie 2011 roku, z takim opozycyjnym działaniem Jowisza przyjdzie zmierzyć się październikowym Skorpionom.

Większe zamieszanie za sprawą tranzytu Jowisza może pojawić się w szeregach zodiakalnych Raków i Koziorożców, co trudno jest zlekceważyć, bo znaki te niezwykle cenią sobie spokój i stabilizację. Nowe konflikty, irytacja, niepotrzebne forsowanie swojego zdania będą w pierwszej połowie 2011 roku dla nich wysoce prawdopodobne. W drugiej połowie 2011 roku Jowiszowe zamieszanie może udzielić się lipcowym Lwom i styczniowym Wodnikom.

Saturn, planeta chłodu, lub jak kto woli, planeta ładu i stabilizacji, zagości w 2011 roku w drugiej połowie znaku Wagi. Oznacza to, że z jego oddziaływaniem zderzą się zodiakalne Wagi, urodzone w październiku. Czego można się spodziewać po spotkaniu w swoim horoskopie z takim trudnym i wymagającym gościem, jakim jest Saturn? Z pewnością problemów, strat, rozstań, smutku, chłodu, lub obojętności ze strony przyjaciół i bliskich, oraz innych sytuacji, które najchętniej omijalibyśmy szerokim łukiem. Z drugiej strony wszystkie te przykre zdarzenia dokładnie oczyszczą atmosferę uczuciową, wgniotą w podłoże resztki starych, od dawna niezamieszkanych budowli, przez co pozwolą na położenie mocnych fundamentów pod nasze najważniejsze doczesne sprawy - smutny koniec przerodzi się wkrótce w obiecujący początek. Świadomość tego nieuniknionego spotkania z twardą rzeczywistością, może bardzo pomóc odpowiednio przyjąć i ugościć, tego rzadkiego i mało lubianego przybysza.

Podobne wyzwania uporządkowania swoich spraw, oraz zastanowienia się nad sobą i swoimi problemami, mogą w 2011 roku stanąć przed zodiakalnymi Baranami, urodzonymi w kwietniu. Osoby urodzone wiosenną porą zwykle nie chowają głowy w piasek przed własnymi problemami i czasami wręcz szukają trudnych sytuacji, więc i z opozycją Saturna poradzą sobie tak dobrze, na ile będzie to możliwe. Ważne, żeby z tych trudniejszych życiowych chwil, krnąbrne Baranki wyciągnęły odpowiednie wnioski na przyszłość i kiedyś dużo bardziej skomplikowanych sytuacji nie próbowały rozwiązywać w swój ulubiony sposób - waląc głową w mur.

Nieprzyjemnych konfrontacji nie unikną również w 2011 roku horoskopowe Koziorożce i Raki urodzone w styczniu, oraz w lipcu. Kwadratura Saturna do urodzeniowego Słońca przyniesie świadomość różnych problemów i konieczność szybkiego uporania się z nimi. Nie samymi problemami jednak Saturn żyje, więc z kolei jego pozytywnych wpływów mogą spodziewać się znajomi zodiakalnych Wag z trygonu powietrza, czyli słoneczne Bliźnięta i Wodniki. Przedstawicielom tych znaków, urodzonym w czerwcu, oraz w lutym, wiele ważnych spraw skrystalizuje się właśnie w 2011 roku, pozwoli im zaczepić się na jakimś stabilnym gruncie, uporządkować sytuację finansową, popchnąć mocno do przodu zaniedbane w ostatnim czasie przedsięwzięcia, lub wyciągnąć na światło dzienne odłożone ad acta pomysły i plany.

Uran w 2011 roku szczególnie będzie doskwierał zodiakalnym Rybom, urodzonym w końcówce drugiej dekady marca i marcowym Baranom. Jego tranzyt przez urodzeniowe Słońce może przynieść diametralne zmiany w najbliższym otoczeniu, przetrzebić grono znajomych i przyjaciół, wywołać niespodziewane wydarzenia w najbliższej rodzinie. Z drugiej strony, wzmiankowane osoby pracujące umysłowo, będą miały rzadką szansę na dokonanie nagłych i znacznych postępów w swojej indywidualnej pracy, lub karierze zawodowej. Uran pobudza i daje dużo wewnętrznej energii, która mądrze i miarowo spożytkowana, może przynieść bardzo ciekawe i ważne dla przyszłości efekty. Z pewnością czeka te osoby przewartościowanie poglądów, spojrzenie z innej strony na dawne problemy, a wszystkiemu będą towarzyszyć bliżej nieprzewidywalne, ale z pewnością doniosłe w swoim znaczeniu wydarzenia.

W dużą cierpliwość w 2011 roku muszą się także uzbroić wrześniowe Wagi. Również one będą zaskakiwane niespodziewanymi wydarzeniami i nagle stawiane przed faktami dokonanymi, bez szansy wpływu, na szybko nabierający tempa bieg wydarzeń, choć nie będzie to takie bolesne starcie z rzeczywistością, jak w przypadku wyżej wspomnianych, opozycyjnych do znaku Wagi, Baranów.

Wzmożone napięcie psychiczne, oraz nerwowe działanie na wielu frontach, nie ominą również w 2011 roku czerwcowych Raków, oraz grudniowych Koziorożców. Poprzez aspekt kwadratury, Uran będzie ich nękał, wystawiał na próbę, krzyżował plany - z drugiej strony zmuszał do podejmowania konsekwentnych i jednoznacznych decyzji.

Z kolei swoją pomocną dłoń, Uran w 2011 roku poda lipcowym Lwom, oraz listopadowym Strzelcom. Pojawi się w ich życiu szansa na zrealizowanie odważnych przedsięwzięć i nietypowych projektów, na które wcześniej nie było odpowiednich środków, lub sprzyjającej atmosfery. W sferze uczuciowej i partnerskiej, również może się w tym czasie zdarzyć wiele dobrego.

Neptun przez prawie cały 2011 rok pozostanie jeszcze w końcówce znaku Wodnika, silnie oddziałując swoją specyficzną aurą na osoby urodzone w drugiej dekadzie lutego. Wyjaśnienie wielu istotnych spraw lepiej będzie odłożyć na następny rok, bo energia Neptuna skutecznie będzie przeszkadzała w logicznym i jednoznacznym osądzie swoich problemów, oraz określeniu swoich dążeń i życiowych priorytetów. Pozytywne działanie Neptuna na pewno dobrze przysłuży się Wodnikom, urodzonym w końcówce tego znaku, ale zajmującym się działaniami artystycznymi w jakiejkolwiek formie - malarstwem, literaturą, muzyką, teatrem, czy też sztukami multimedialnymi. Niewykluczone jest w tym czasie osiągnięcie wysokiego poziomu swoich możliwości twórczych, oraz idąca za tym popularność, sukcesy i nagrody. Także twórczo nastawionym do życia zodiakalnym Lwom, urodzonym w drugiej dekadzie sierpnia, Neptun nie da zapomnieć w 2011 roku o swoim istnieniu, lecz w tym przypadku będzie to oddziaływanie wywołujące twórczy ferment, z którego dopiero później będą miały szansę wyłonić się jakieś istotne działania i wartości. Zarówno wspomnianym Wodnikom, jak i wzmiankowanym Lwom, 2011 rok może przynieść zawirowania i zdarzenia, wynikające z bliżej nieokreślonych powodów i okoliczności, które dadzą o sobie znać szczególnie w delikatnej sferze spraw osobistych i partnerskich. Warto będzie w tym czasie szczególnie zadbać o swoich życiowych partnerów, oraz mieć na uwadze dobre stosunki z przyjaciółmi i najbliższymi.

Dwukierunkowe działanie Neptuna, odczują jeszcze w 2011 roku zodiakalne Byki, z drugiej dekady maja, oraz ich opozycyjni pobratymcy - Skorpiony, z drugiej dekady listopada. W ich życiu mogą pojawić się różne napięcia emocjonalne, których źródła będą trudne do zlokalizowania i jednoznacznego określenia. Mogą to być niesnaski rodzinne, brak zdecydowania w kwestiach partnerskich, albo powrót wcześniej nierozwiązanych problemów osobistych, co może skutkować popadaniem w bierność i apatię. Sposobem na zneutralizowanie tych niewesołych klimatów, może być skoncentrowanie się na sprawach zawodowych, zadbanie o przyziemne, materialne składniki dnia codziennego i w efekcie lepsze zorganizowanie swojej przestrzeni życiowej.

Na wyłącznie pozytywne wpływy Neptuna w 2011 roku, dalej mogą liczyć Bliźnięta z drugiej dekady czerwca, a także Wagi z drugiej połowy października. Jako, że duchowa głębia, oraz empatia nie występują zbyt często wśród przedstawicieli tych znaków zodiaku, to szczególnie warto będzie wykorzystać sprzyjające klimaty do nawiązywania znajomości opartych na czymś zupełnie innym, niż wspólne interesy, praca zawodowa, czy obowiązki towarzysko - rodzinne, być może pojawią się jakieś ambicje artystyczne, wiele personalnych konfliktów wygaśnie, harmonijnie może przebiegać podjęte w tym czasie samodoskonalenie i praca nad sobą.

Co w 2011 roku będzie porabiał wszechwładny Pluton? Będzie wędrował w znaku Koziorożca, pomiędzy jego 5-tym i 7-mym stopniem, za cel obierając sobie grudniowych reprezentantów tego znaku. W efekcie, być może pierwszy raz w życiu, przyjdzie tym osobom ugiąć swój sztywny kark i poczuć na własnej skórze działanie tak zwanej siły wyższej. Prawdopodobnie będzie to początek stanu głębokiej transformacji, która potrwa przez kilka najbliższych lat. Wiele dawnych poglądów i przekonań, uznawanych do tej pory za pewniki i fundamenty własnej egzystencji, zostanie porzuconych i zapomnianych na zawsze. Zmienić się może wszystko - środowisko, zainteresowania, rodzaj pracy zawodowej, przyjaciele mogą stać się wrogami, a wrogowie przyjaciółmi. Tranzyt Plutona przez urodzeniowe Słońce ma miejsce tylko raz w życiu i tylko co drugi z nas ma szansę tego doświadczyć, więc warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte, czyli być psychicznie przygotowanym na ten wyjątkowy czas.

Te same sytuacje i emocje, lecz w trochę słabszym natężeniu mogą przytrafić się w 2011 roku także czerwcowym Rakom. Potrzeba będzie dużego wysiłku, aby emocje nie wzięły góry nad rozsądkiem i zamiast propozycji kompromisu w trudnych życiowych sytuacjach, nie pojawiała się wyłącznie chęć konfrontacji i rewanżu za wcześniejsze porażki.

Duże wyzwania, za sprawą nieharmonijnego oddziaływania Plutona, czekają w 2011 roku również na marcowe Barany i wrześniowe Wagi. Pojawi się w tym czasie wyraźna świadomość problemów i sytuacji, których rozwiązania nie będzie można odkładać w czasie, gdyż zagrozi to eskalacją i ich jeszcze większym skomplikowaniem. Prawdopodobnie rozwikłanie trudnych sytuacji, które mogą pojawić się w różnych sferach życia nie będzie najłatwiejsze, a wielu z nich zupełnie nie da się ogarnąć. Świadomość, że dużo spraw może pójść niewłaściwym torem, z pewnością pozwoli na nabranie odpowiedniego dystansu i siły do zachowania pozytywnego spojrzenia na własne życie przez ten nadchodzący czas.

Pomocy "z góry" mogą się spodziewać w 2011 roku kwietniowe Byki i sierpniowe Panny. W tym przypadku Pluton pokaże swoje litościwe oblicze i pchnie mocno do przodu wiele istotnych spraw. Będzie to dla wyżej wymienionych niezwykle pracowity czas, wiele przedsięwzięć zakończy się pełnym sukcesem, pojawi się szansa na poprawę sytuacji materialnej, a przez cały rok utrzymywać się będzie klimat satysfakcji płynącej z właściwie ukierunkowanej pracy i dobrze wypełnionych obowiązków.

Uwaga: Prognoza na 2011 rok dotyczy tylko jednego elementu horoskopu urodzeniowego, jakim jest natalna pozycja Słońca. Zapraszam do sprawdzenia reszty astrologicznych zależności i korzystania z horoskopu codziennego Astromix.pl. W Kursie astrologii dla początkujących można z kolei poczytać, o tych wszystkich niezrozumiałych może na pierwszy rzut oka, astrologicznych hieroglifach. Miłej lektury!

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest czwartek
23 listopada 2017 r
Imieniny obchodzi
Adela, Felicyta, Klemens

Aktualne pozycje planet
Słońce  1° Strzelca  
Księżyc  24° Koziorożca  
Merkury  23° Strzelca  
Wenus  19° Skorpiona  
Mars  19° Wagi  
Jowisz  9° Skorpiona  
Saturn  26° Strzelca  
Uran  25° Barana ®
Neptun  11° Ryb  
Pluton  17° Koziorożca  
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2012 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum