Autor: Mirosław Czylek   

Horoskop 2014

 

Witam Państwa!

 

Tradycyjnie chciałbym przedstawić prognozę roczną, horoskop na rok 2014. Zanim to uczynię, warto byłoby się odnieść do niektórych spostrzeżeń, które zostały zamieszczone rok temu, w kontekście nadchodzącego roku 2013. Czy te przewidywania się spełniły? Trochę tak, trochę nie. Zaznaczyłem w tekście kilka stwierdzeń, które znalazły się w artykule napisanym w zeszłym roku. Warto było to zrobić, aby czytelnicy mieli świadomość, że roczna prognoza nie jest pisana na kolanie i w pośpiechu. Jej głównym celem jest, by przynajmniej w jakiejś części się sprawdziła – bo o to w astrologii przecież chodzi.

 

 

Zwracam przy tej okazji uwagę, że pierwsza część czytanego przez Państwa artykułu, tj. prognozy na rok 2014, zawiera więcej treści natury publicystycznej i socjologicznej. Dopiero w dalszych akapitach można zapoznać się ze zjawiskami, które są bliższe przeciętnemu czytelnikowi, który w pośpiechu i w przelocie wpadł z zamiarem spojrzenia na horoskop 2014 dla swojego znaku zodiaku. Warto mieć nadzieję, że może tym razem ezoteryczny konsument przeczyta nieco dokładniej ten artykuł.

 

 

Dokonując rozliczeń prognozy rocznej na rok 2013, pierwszeństwo przyznałbym zapisowi o trygonalnych układach Jowisza, Saturna i Neptuna w znakach żywiołu wody. Widząc ten poważny aspekt stwierdziłem, iż „sprawa będzie dotyczyła płaszczyzny związanej z farmacją, medycyną, chemią, branżą rozrywkową, problemami humanitarnymi lub religią”. Ścisły trygon, który zawiązał się w lipcu 2013 r. pomiędzy trzema wymienionymi planetami, uściślił się dokładnie 17 lipca. Zaznaczyłem tę obserwację w jednym zdaniu: „Zapewne zwracać uwagę będzie na niebie Wielki Trygon Jowisza z Marsem (położony w Raku) – Saturna (w Skorpionie) – Neptuna (w Rybach)”. Co się wówczas wydarzyło? Dokładnie kilka dni przed uściśleniem aspektu polski sejm odrzucił projekt uboju rytualnego. Warto zwrócić uwagę, że Wielki Trygon aspektował wówczas pozycję Jowisza horoskopu III RP. Rezygnacja z okrutnej formuły uboju religijnego w imię powstrzymania cierpień zwierząt jest wielkim zwycięstwem Jowisza i jednocześnie pozytywną manifestacją działania trygonu wodnego.

 

 

Napisałem również w poprzedniej prognozie na 2013 uwagę, że „Zmiana wykona się na polu (lub przy pomocy) polityki ścisłej restrykcji finansowej (zarządzanie czyimiś dobrami – np. banki), poszanowania czyichś własności w imię nieposzanowania niekontrolowanej wolności (wojna o prawa intelektualne, internet – która będzie zakończona zwycięstwem ustawodawców o zaostrzenie prawa), czy też podejmowania dramatycznych ograniczeń wolności finansowej. Możliwe więc, że polityka rajów podatkowych w Europie i poza Europą zostanie niespodziewanie podniesiona, przynajmniej w ramach poważnej debaty”. Prognoza ta krążyła wokół tematów związanych z wolnością, internetem, finansami, ale niestety nie trafiła w samo sedno. Chodziło tu o tzw. aferę Edwarda Snowdena, amerykańskiego szpiega, który znalazł w końcu parasol ochronny w Rosji, której bardzo na rękę było osłabienie dyplomatycznej pozycji USA. Sprawa Snowdena spowodowała wielkie poruszenie na najwyższych szczeblach władz. „Dowiedzieliśmy się” (cudzysłów zamierzony), że rząd amerykański ma wgląd w europejskie i światowe struktury informacyjne, ponieważ dysponuje odpowiednimi podsłuchami i narzędziami. Rozpoczęła się intensywna debata dotycząca praw dostępu i korzystania z internetu, ale jak widać w zupełnie innym kierunku niż można było podejrzewać. Jednak Uran w Baranie w kwadraturze do Plutona w Koziorożcu zrobił swoje. Zwróćmy uwagę, że wspomniana para jest w twardym aspekcie do Słońca USA, które w horoskopie Stanów Zjednoczonych jest położone na granicy domu siódmego (relacje) i ósmego (zaufanie, sprawy bezpieczeństwa).

 

 

Wzajemne oddziaływanie tego aspektu UranPluton i jego konsekwencje będą miały miejsce przynajmniej do roku 2015. W 2012 był to słynny spór o ACTA, w roku 2013 wyciekły dane Snowdena, a w jednym z ostatnim wywiadów David Cameron, premier Wielkiej Brytanii, wspomniał: "Zaimplementowaliśmy najbardziej restrykcyjne sposoby kontroli jakie są tylko możliwe w państwie demokratycznym (...) wliczając w to blokowanie stron internetowych. Podejmiemy te wszystkie kroki, a nawet posuniemy się znacznie dalej, by zapewnić bezpieczeństwo naszego kraju" [źródło GW.]. Warto zaznaczyć, że do pierwszych ofiar, a zarazem beneficjentów tych internetowych rewolucji należał Julian Assange, twórca demaskatorskiego Wikileaks – z, a jakże, Saturnem na Descendencie, w opozycji do Jowisza, władcy Ascendentu [horoskop J.Assange].

 

 

Jeśli chodzi o sprawy związane z rajami podatkowymi, to warto zwrócić uwagę na zachowanie Gerarda Depardieu, który uciekł do Rosji z powodu zbyt wysokich podatków we Francji. Tamże postulowano obłożenie najbogatszych 75% progiem podatkowym; ostatecznie ten projekt upadł. W innych krajach bardzo poważnie rozważano duży podatek dotyczący federacji piłkarskich. Na stronie sport.tvn24.pl czytamy nawet informację: „Zawodowy związek piłkarzy we Francji (UCPF) podjął decyzję o bojkocie rozgrywek. Wszystko przez zbyt wysokie podatki, które francuski rząd zafundował między innymi zawodnikom. Strajk ma objąć ostatnią listopadową kolejkę Ligue 1 oraz dwa mecze zaplecza ekstraklasy” [źródło informacji]. Inne kraje oprócz Francji i Cypru też rewidują swoje podejście do sfery finansów: „Władze portugalskiego i hiszpańskiego fiskusa zawarły porozumienie o powołaniu do życia wspólnej instytucji do kontroli płacenia podatków przez osoby pracujące w kraju sąsiada. Głównymi celami kontroli mają być portugalscy celebryci mieszkający w Hiszpanii” [źródło informacji].

 

 

Na zakończenie podsumowań przytoczę dwa cytaty, związane z zaćmieniami. Zwróciłem uwagę na to, że: „Już w kwietniu wystąpi zaćmienie Księżyca w opozycji do Słońca kosmogramu proklamacji Republiki Turcji”, a także na to: „Jeszcze ważniejsze, zdaje się, będzie zaćmienie w tym samym dniu, dotykające osi IC–MC Ukrainy”. Bez wątpienia wiele się dzieje i działo w tych państwach w mijającym roku. Zarówno w jednym, jak i w drugim państwie w dużym stopniu niszczone są demokratyczne podstawy, co uderza ze szczególną siłą w społeczeństwo obywatelskie. Ze spraw lokalnych zwróciłem uwagę na zwyżkę notowań Prawa i Sprawiedliwości oraz drugie życie Jarosława Kaczyńskiego. Wydaje się, że miało to miejsce w roku 2013, kiedy PiS ostatecznie wyprzedził w sondażach PO. Przejdźmy do położenia planet w roku 2014.

 

 

*          PLUTON w roku 2014

 

Pluton przesunie się nieznacznie. Na początku roku będzie posadowiony w 11°16' Koziorożca, 14 kwietnia dojdzie do 13°34', po czym wejdzie w retrogradację (ruch wsteczny), aby na koniec roku zakończyć swój bieg na 13°10' Koziorożca. To bardzo, bardzo niewiele. Istotna w tym kontekście będzie kwadratura Plutona z Uranem, która w roku 2014 wciąż będzie trwała. Jej uściślenia nastąpią 21 kwietnia i 15 grudnia, w okolicach połowy 13 i 12 stopnia Barana i Koziorożca. Kwadratura ta działa w sposób wyjątkowo odczuwalny na wrażliwe punkty – szczególnie zaś wymienione stopnie – znaków jakości kardynalnej. Oprócz Barana i Koziorożca są to znaki Raka i Wagi. Wymienione manifestacje dotykają w szczególności osoby urodzone 1–5 kwietnia, lipca, października i stycznia, chociaż część osób zdążyła zauważyć tę nagłą przemianę w roku poprzednim.

 

 

10 stopień Barana to Medium Coeli kosmogramu zjednoczenia Niemiec. 11 stopień Barana przypada wg Jarosława Gronerta na Ascendent kosmogramu kulturowego Wielkiej Brytanii. Bardzo mocno w horoskopach państw eksponowany jest Rak – w 11 stopniu osadzone są Księżyc Hiszpanii i Słońce Algierii, w 13 stopniu posadowione jest Słońce USA, w 14 stopniu Księżyc republiki Kosowa, natomiast 15 stopień dotyka polskiej osi MCIC. 11 stopień Wagi to ascendent III RP, dlatego obecne przejście kwadratury Uran–Pluton jest wyjątkowo istotne dla tego polskiego kosmogramu, gdyż, przypomnijmy, Słońce jest w nim położone w 10 stopniu Koziorożca. Dużą uwagę zwraca Francja ze Słońcem w 13 stopniu Wagi i Medium Coeli w 12 stopniu Koziorożca. 11 stopień Wagi to Słońce Wenezueli. W ciągu nadchodzących lat zapewne dowiemy się, o co w tym wszystkim chodziło. Wyróżnienie tranzytu Urana i Plutona ma szczególne znaczenie w kontekście Francji i Polski. Jakość tego wydarzenia każe podejrzewać, że są to rzeczy nieszczególnie miłe.

 

 

*          NEPTUN w roku 2014

 

Trochę szybszy Neptun zaznaczy swoją obecność na jeszcze krótszym odcinku, mianowicie od 03°14' do 05°24' Ryb. 9 czerwca wejdzie w retrogradację z 07°35'. Z perspektywy czysto kalendarzowej tranzyt Neptuna będzie miał szczególnie istotny wpływ na osoby urodzone pomiędzy 21 a 26 lutego (Ryby) i pod koniec sierpnia (Panny), a w mniejszym stopniu będą go odczuwać pozostałe znaki krzyża zmiennego (Bliźnięta i Strzelce). Co to może oznaczać? W kontekście znaku Ryb prawdopodobnie będzie to umocnienie archetypu albo odnalezienie rybiej manifestacji w Słońcu urodzeniowym. W przypadku znaku Panny i pozostałych wymienionych znaków będzie chodziło o motyw rozszczepienia, konfliktu albo syntezy opozycyjnych względem siebie wartości uczuciowych i poznawczych. Ponieważ mamy do czynienia z Neptunem, to nasuwa nam się kilka charakterystycznych par typu: empatia – nieczułość, wrażliwość – niewrażliwość, chaos – konkret, miłość – paranoja, zrozumienie – nieporozumienie, duchowość – bezsens. Realizacja złego bądź dobrego scenariusza zależy wyłącznie od podejścia, rozumienia i ... łaski z Góry.

 

 

Nieco trudniej jest rozpatrywać pozycję tranzytującego Neptuna względem kosmogramów państw. Z dziennikarskiego obowiązku wymienię te państwa: 4 stopień Ryb to Księżyc Argentyny, 1 stopień Panny to Słońce Ukrainy (miało tu też miejsce zaćmienie), 3 stopień Panny to Księżyc Rosji. Kwadraturę od Neptuna odbierają również Księżyc kosmogramu Iranu (7 stopień) i nieco później Słońce republiki Egiptu (9 stopień). W przypadku tych dwóch państw nie jest to szczególnie wymowne, ponieważ od dłuższego już czasu obserwujemy w nich niepokoje zarówno natury politycznej jak i społecznej.

 

 

*          URAN w roku 2013

 

Spośród tej trójki planet Uran przemieszcza się najszybciej. Jego podróż w znaku Barana na początku 2014 roku rozpocznie się w 08°40' Barana, a zakończy na 12°37'. Najdalej wysuniętą pozycją będzie 16°30' Barana. Uran wejdzie w ruch wsteczny 21 lipca 2014 r. Wpływ Urana został już omówiony przy okazji kwadratury z Plutonem, która nastąpi w latach 2012–2015. Można więc powtórzyć tezę, że przejście Urana zaznaczy się dla znaków krzyża kardynalnego i osób urodzonych w pierwszych dniach kwietnia, lipca, października i stycznia.

 

 

*          ZAĆMIENIA w roku 2014

 

 

Zaćmienia mają niezwykle istotne znaczenie w astrologii prognostycznej i nie należy ich pomijać. Liczba przykładów jest tutaj znamienna. Zaćmienie mogło mieć związek m.in. z polaryzacją polskiej sceny politycznej (PO vs PiS), z aferą Vatileaks i z abdykacją papieża. Innym przykładem jest wspomniana prognoza 2013, dotycząca zaćmienia na Ukrainie i w Turcji. Co się zaćmi w przyszłym roku?

Zaćmienia na 2014 rok wyglądają tak:

 

15 kwietnia 2014

25’16 Barana

25’16 Wagi

Ceres na Księżycu (0)

29 kwietnia 2014

08’51 Byka

sekstyl Neptun (2)

8 października 2014

15’04 Wagi

15’04 Barana

Sporo, ale najbliższy Uran na Księżycu (1), harmonijny Mars i Jowisz

23 października 2014

00’24 Skorpiona

Wenus na nowiu (0)

 

 

Zaćmienie z dnia 15 kwietnia obejmie oś IC–MC kosmogramu Australii. Ze znanych osób koniunkcją dotknie światła Benedykta XVI, Emmy Watson, Seleny Gomez, Daniela Day-Lewisa, Richarda von Weizsäckera i Anny Guzik. Zaćmienie z dnia 29 kwietnia może dotknąć Bułgarii (Słońce w siódmym stopniu Byka), a jeśli chodzi o sławne osoby, zaćmione będą światła u: Daniela Day-Lewisa (!), Silvio Berlusconiego, Bernie Madoffa, Michelle Pfeiffer, Mario Balotellego, Andre Agassiego i Andrzeja Piasecznego. Zaćmienie z dnia 8 października 2014 r. ustawi się stosunkowo blisko Słońca Francji i Ascendentu Kanady. Aspektowane ścisłą koniunkcją będą Słońce lub Księżyc takich osób jak: David Cameron, George. W. Bush, Leonardo DiCaprio, Jerry Springer, Maria Szyszkowska czy Tadeusz Różewicz. Ostatnie zaćmienie, z dnia 23 października, obejmie w szczególności Descendent państwa Izrael. A także światła Phila Collinsa, Orlando Blooma lub też Marcina Mellera.

 

Charakter zaćmienia daje najczęściej różne skutki, dlatego nie można wyżej wspomnianych przykładów wrzucać do jednego worka. Jednakże, przy okazji spoglądania na poszczególne tranzyty i solariusze, radziłbym używać symboliki zaćmień, gdyż często zmienia ona pogląd na genezę danego zjawiska i wprowadza dodatkowe, istotne informacje.

 

 

*          KALENDARIUM  2014

 

Jeśli chodzi o prognozę roczną, to wiadomo, że sprawa nie jest prosta. Sugeruję, żeby zwracać uwagę na wyżej wspomniane tranzyty planet transsaturnicznych i zaćmienia. Jeśli chodzi o przejścia Jowisza i Saturna, to szczególną uwagę zwrócą uwagę następujące figury:

 

 •         1 stycznia 2014: bardzo napięciowy nów z Merkurym i Plutonem w znaku Koziorożca, tworzący wielki krzyż wespół z ramionami w postaci Urana (w znaku Barana) i Marsa (w znaku Wagi) oraz w opozycji do Jowisza (w znaku Raka). Wydarzenie uściśla się dokładnie... 1 stycznia 2014 roku. Nie pamiętam, szczerze mówiąc, takiego ekspresyjnego wejścia w Nowy Rok. Rozpatrywałbym to zjawisko jako coś wyjątkowo negatywnego, gwałtownego. Proszę zwrócić uwagę na obsadę horoskopów z zaznaczeniem odcinka pomiędzy 8 a 11 stopniem znaków kardynalnych.

 

 •         ostatnie dni stycznia 2014: opozycja Wenus i Plutona względem pozycji Jowisza, a Uran będący do nich wszystkich w kwadraturze. Proszę zwrócić uwagę na okolice 13 stopnia Raka i Koziorożca oraz na konotacje biznesowo-prawne. Sprawa może się ciągnąć przez przynajmniej połowę lutego 2014 r. Ten układ tworzy aspekty  do Słońca USA.

 

 •         23–24 lutego 2014: możliwe wystąpienie zjawiska o treści religijnej lub duchowej (Słońce/Neptun, Jowisz/Uran). Zjawisko może też powtórzyć się w okolicach 30 marca.

 

 •          26 lutego 2014: uściśla się kwadratura Uran–Pluton, a  także opozycja ich obu do Jowisza. Podobne zjawisko miało miejsce 8 i 21 sierpnia. Szczególnie wyraźne nasilenie zjawiska będzie nastąpi jednak w okolicach 20–21 kwietnia 2014. Powstanie Wielki Krzyż ze szczególnym wyróżnieniem pozycji Marsa w Wadze. Możliwe są sankcje prawne wymierzone przeciwko wolności działania albo jakieś bunty lub protesty społeczne w tych dniach (Mars z całej czwórki planet jest na najgorszej pozycji, pobudzany Uranem, a Jowisz w najsilniejszej pozycji).

 

 •          1 marzec 2014: patrz notka dotycząca 23–24 lutego (nów w Rybach w trygonie do Jowisza). Być może śmierć ważnej osoby albo powołanie do życia czegoś ważnego, istotnego.

 

 •         1 kwietnia 2014: Słońce w układzie z Jowiszem i Uranem. Ponownie jakieś odniesienia do prawa albo religii, w kontekście odnowy albo przewrotu (konotacje jowiszowe).

 

 •          10 kwietnia 2014: nów w znaku Barana w opozycji do Marsa. Może to być najgorętsza rocznica katastrofy smoleńskiej, bo akurat tak w tym dniu wypadło...

 

 •         15 kwietnia 2014: wstęp do wydarzeń 20–21 kwietnia opisanych wcześniej przy okazji 26 lutego. We wspomnianych układach uczestniczy Merkury. Zaćmienie nr 1.

 

 •          25 kwietnia 2014 około 04:30 nad ranem: ładny świt, zróbcie coś dobrego. Księżyc we wzajemnej recepcji z Jowiszem utworzy z nim trygon. Wenus w znaku swojej egzaltacji w trygonie z Saturnem. Gdy ustawimy Wenus na Ascendencie w znaku Ryb, Jowisz znajdzie się na wierzchołku domu piątego w Raku, zaś Księżyc będzie spokojnie szedł ruchem prostym do trygonu z Jowiszem i koniunkcji z Wenus.

 

 •          29 kwietnia 2014: zaćmienie nr 2.

 

 •          28 maja 2014, wieczór: nów w trygonie do Marsa w znaku Wagi i kwadraturze do Neptuna. Sekstyl Merkury i Wenus. Dobry czas na nowe pomysły i nowe znajomości. W przeciwieństwie do dnia 12 i 13 czerwca.

 

 •          druga połowa czerwca 2014: w szczególności ostatnie dni (nów trygon Neptun, Wenus kwadratura Neptun, Mars opozycja Uran) to działania rewolucyjne lub nagłe, z niewiadomymi rezultatami. Wojna „dobra” ze „złem”, w zależności od perspektywy, z której spoglądamy.

 

 •         26 i 27 lipca 2014: Jowisz w koniunkcji z nowiem w znaku Jowisza. Ingres Marsa w znak Skorpiona. Dobry moment na otwarcie czegoś efektownego albo na duże, spektakularne widowisko. Natura zjawiska nieznana.

 

 •         20 sierpnia do okolic 4 września 2014: fatalny moment na zawieranie małżeństw i podpisywanie umów, o ile reszta horoskopu nie ocali obojga partnerów. Dotyczy to koniunkcji Marsa i Saturna w znaku Skorpiona, która jest w kwadraturze do Wenus w znaku Lwa. To nie jest wpis o treści żartobliwej, proszę go wziąć do serca.

 

 •          9–10 września 2014: coś trwałego, ważnego. Ustalenia, restrykcje. Pełnia w układach z Saturnem i Plutonem.

 

 •          7 października 2014: latawiec. Wielki Trygon Jowisza (Lew), Urana (Baran) i Marsa (Strzelec) z towarzyszeniem Słońca w opozycji do Urana. Nie spodziewajmy się nieprawdopodobnych zdarzeń. Jest to jednak moment idealny na zapoczątkowanie czegoś nowego w dziedzinie nauki, technologii, wojskowości lub podróży. Wszelkie inicjatywy podejmowane w tych dniach mają większą siłę przebicia z wojnami włącznie. Niektóre efekty uboczne mogą niestety prowadzić do złych, nieprzewidywalnych skutków. Dzień później zaćmienie nr 3.

 

 •          23 października 2014 – nów w znaku Skorpiona z towarzyszeniem Wenus. To jest również zaćmienie nr 4!

 

 •          14 grudnia 2014 – Słońce w znaku Strzelca uściśla trygon do Jowisza. Wydarzenie z definicji uznawane za przyjemne, „wielkie szczęście”, zważywszy na położenie Jowisza w znaku Lwa.

 

 

*** *** ***

Napisano w dniu 1 grudnia 2013r.


Autor Mirosław Czylek prowadzi własnego bloga: gwiazdologia.naszeszczescie.pl i serdecznie do niego zaprasza.

Korekta językowa: Magdalena - Stargazer

Astromix.pl, w imieniu użytkowników portalu oraz swoim własnym, dziękuje autorowi za napisanie niniejszego artykułu specjalnie dla naszego portalu.

 

 
następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest środa
26 listopada 2014 r
Imieniny obchodzi
Konrad, Leonard, Sylwester

Aktualne pozycje planet
Słońce  3° Strzelca  
Księżyc  20° Koziorożca  
Merkury  26° Skorpiona  
Wenus  11° Strzelca  
Mars  23° Koziorożca  
Jowisz  22° Lwa  
Saturn  26° Skorpiona  
Uran  12° Barana ®
Neptun  4° Ryb  
Pluton  11° Koziorożca  
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2012 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum