ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM

Witam Państwa!

 

Prognoza na rok 2017 dla Polski i świata wydaje się być bardziej skomplikowana i mętna, niż dla poprzednich lat. Przede wszystkim zaczyna silnie dominować narracja Neptuna, który tak skutecznie spolaryzował scenę w mijającym roku 2016. W tym właśnie momencie nastąpiło przełamanie sceny politycznej i Polacy podzielili się na dwa przeciwstawne obozy.

ImageObydwie strony nieco emocjonalnego i przekoloryzowanego konfliktu zajmują się idealizowaniem (domena Neptuna) przeszłości - przyszłości, zderzając się ze „starą” - „nową” strukturą polityczną (Saturn). W rezultacie walczą ze sobą siły Dobrej Zmiany i Złej Rewolucji, a ofiarą tych historyczno – politycznych kolizji stają się tradycyjnie zwykli, szarzy obywatele.

 

Horoskop III RP, datowany na północ ostatniego dnia 1989 roku [podgląd -> TUTAJ], posiada w sobie fundament tego, co uwidoczniło się w postaci konfliktu saturniczno – neptunicznego w roku 2016. Tak się składa, że na Imum Coeli (dół horoskopu) Polski znajdują się zarówno Saturn, jak i Neptun. Wskazuje to z jednej strony na konserwatywno – nostalgiczne podejście do tożsamości narodowej (wyolbrzymiony szacunek do historii, potrzeba posiadania ojców – autorytetów prowadzących za rączkę, skrajne tendencje do moralizowania i stawiania diagnoz na temat stanu państwa).Image Z drugiej strony to odświętność i afirmowanie scenariuszy, w którym Polska i Polacy jawią się jako ofiary wszelkich zdarzeń (w czym celuje wyjątkowe epatowanie przegranymi powstaniami, idealistyczne i mgliste przedstawianie swoich bohaterów narodowych, ciągłe pretensje o „Smoleńsk”, „Katyń” i powtarzająca się trauma „polskich obozów śmierci”). Jeśli więc chodzi o aspekty Saturna i Neptuna, mijający rok 2016 i tworzący podwaliny współczesnej Polski rok 1989 mają cechę wspólną. Jest to odwieczny konflikt między tym, co powoduje zachowawczość z jednej strony (saturniczny konserwatyzm), a z drugiej strony sprawia, że ofiary nie chcą wyrwać się z zaklętego kręgu swoich przyzwyczajeń i urojeń (neptuniczne zniewolenie). W efekcie tego planetarnego starcia jakże odmiennych rzeczywistości, przypadkową ofiarą staje się spora część polskiego społeczeństwa. Czy coś się zmienia w przyszłym roku?

 

Wydaje się, że rok 2017 nie załatwia tego konfliktu polsko – polskiego. Intrygujące, że ostatnia opozycja pomiędzy Saturnem i Neptunem miała miejsce w roku 2005, czyniąc bardzo wyraźny aspekt do Księżyca III Rzeczpospolitej. Co to był za czas? Ano wówczas, dzięki temu aspektowi, z dodatkowym „wsparciem” zaćmienia na ASC III RP Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę, co przez dalsze kilkanaście lat spowodowało coraz silniejszą polaryzację sceny na dwie dominujące partie. ImageTen konflikt trwa nadal, w roku 2017 trendy ogólne na świecie dają dużą siłę Neptunowi (1 stycznia koniunkcja Marsa i Neptuna, 26 lutego zaćmienie na Neptunie), lecz z drugiej strony dyrekcyjny Saturn będzie przechodził przez Księżyc III RP. Bardzo możliwe zatem, że rok 2017 to dalszy ciąg umacniania, ale też chaotycznego nakładania się postulatów obydwu obozów, czego skutkiem staje się mglisto – zachowawcza polityka, uniemożliwiająca przeprowadzanie odważnych i jednocześnie racjonalnych reform. Na rewolucję raczej się nie zanosi, chociaż wszystko by ku temu się skłaniało, włącznie z medialną otoczką. Czas rewolucji miał największy zasięg wiosną i jesienią 2015 roku, kiedy Uran tranzytował główną podwalinę polskiego horoskopu, jakim jest Saturn. Kwadraturę Urana do Saturna w roku 2015, jak i silne połączenia Saturna i Księżyca, są bardzo jaskrawo widoczne w tamtym horoskopie.Image Rok 2017 będzie się o tyle wyróżniał, że ludzie będą czuli się bardziej zmęczeni i mniej skłonni do wyrażania agresji, niż w roku 2016. Tym niemniej, obóz rządzący stoi w obliczu większego zagrożenia, by się rozsypać.

 

Szansę na przełom upatrywałbym w progresjach Słońca i Księżyca względem Saturna, które dzieją się w horoskopie J. Kaczyńskiego (17 czerwca 1949, godz. 23:45) w szczególności w okolicach marca 2017r. Również opozycja Saturna do Słońca będzie od lutego 2017 szczególnie uporczywa dla obecnego lidera polskiej sceny politycznej. Zważywszy, że Saturn w horoskopie prezesa PiS wyróżnia się raczej korzystnie niż niekorzystnie [o koniunkcji z Regulusem i wpływach Saturna na jego horoskop pisałem ->TUTAJ], nie musi to oznaczać upadku, czy złego podsumowania, ale zmęczenie albo nadmierna odpowiedzialność związana z pociąganiem wszystkimi sznurkami w polityce może być wykańczająca i skłaniać do powolnego schodzenia ze sceny. ImageZwiązana z tym sukcesja albo zmiana władzy (nowy lider?), może spowodować chwilowe rozprężenie, a co za tym idzie, osłabienie spójności dotychczasowej władzy. Tym niemniej, autorytarne zapędy związane ze zmianą warty mogą przybrać na sile, przez co przygotowujący się na polityczną emeryturę król polskiej sceny politycznej pokaże swój pazur. Saturn urodzeniowy będzie się znajdował dokładnie na solariuszu Jarosława Kaczyńskiego. Tego typu astrologiczne motywy lubią mieć czarno – białe odcienie. Jeśli więc chodzi o saturniczno – neptuniczną narrację ostatnich czasów, prezes PiSu jawi się jako przedstawiciel pierwszej siły, pragnącej sprawiedliwości, a nawet politycznej odpowiedzialności, z pewnym pragnieniem odwetu na tych, którzy zawiedli. Podsumowując wątek Kaczyńskiego – jeśli ktokolwiek miałby zrzucić go z panteonu walki o nową wizję Polski, to śmiem sądzić, że może to być tylko i wyłącznie on sam.Image

 

W kwestii polskiej kończy się zatem powtórzenie cyklu Saturna i Neptuna (chaos zastępujący bałagan, anarchizm zastępujący państwo funkcjonujące na oparach absurdu), ale w 2017 pojawia się dokończenie dzieła, czyli Jowisz w krzyżowym aspekcie do Urana i Plutona.Image Od kwietnia do sierpnia będzie on dynamizował Polską scenę polityczną. Tak jak Uran wiosną i jesienią 2015 „wysadzał” strukturę Saturna (podwójne zwycięstwa PiSu), tak Jowisz będzie wieńczył dzieło. Z zaznaczeniem, że uraniczne działania mają raczej do dyspozycji funkcje destrukcyjno – odsłaniające (Uran tranzytujący horoskop Trybunału Konstytucyjnego rozbił jego autorytet), a Jowisz może wskazać na pewne fundamentalne braki w funkcjonowaniu tegoż państwa, aby następnie próbować w ich miejsce wstawić nowe koncepcje. Możemy zatem spodziewać się zalewu dziwolągów, nowości, albo absurdów prawno – religijnych. ImageBiorąc pod uwagę dynamikę aspektu pomiędzy Jowiszem i Uranem w horoskopie III RP, jak i w roku 2017, takich kruczków i nowalijek możemy się spodziewać. Gdyby jednak oczekiwać rozpadu, albo co najmniej rekonstrukcji rządu Beaty Szydło (16.11.2015, godz. 12:37), największe zagrożenie upatrywałbym dopiero wiosną 2019, najszybciej zaś od jesieni 2018. Warunkowo można by „zrzucić winę” na kryzys Jarosława Kaczyńskiego, który może mieć związek z lutym – marcem 2017 r., którego indywidualny horoskop jest silnie związany z całym ustrojem politycznym obecnej Polski.

 Image

Horoskop Unii Europejskiej-EWG (01.01.1958, północ, Bruksela) zarówno w 2015 (opozycja Jowisz – Mars w solariuszu), jak i w 2016 roku (Mars solariusza na Jowiszu UE) wykazywał na tendencje do kryzysów. Rezultatem okazało się totalne przetasowanie sceny politycznej, czego efektem był Brexit, albo reorientacja wielu rządów, m.in. włoskiego. Silne układy, zwłaszcza w lipcu 2016, tworzył „unijny” Księżyc (emocje, społeczne poruszenie), w pobliżu którego ów Brexit się czasowo realizował. Interesujące jest, co wydarzy się w okolicach marca – kwietnia roku 2017.Image O dziwo, będzie to w pewien sposób sprzężone z kryzysowym kosmogramem Jarosława Kaczyńskiego. W tych miesiącach nastąpi pierwsze podejście Saturna pod Merkurego i IC horoskopu UE-EWG. To może wskazać na próbę twardego i wyrazistego zdefiniowania tej instytucji na nowo. Stwierdzenie o „twardym” Brexicie jest tutaj ciekawą perspektywą, zważywszy na silne powiązania archetypowego kosmogramu Wielkiej Brytanii z Saturnem – Koziorożcem. ImageDruga bardzo silna weryfikacja i problemy w Unii mogą objawić się pod koniec roku 2017. Ogólnie przyszłość tej instytucji jawi się bardziej kryzysowo, niż w dwóch latach poprzednich. Tam podkopywano fundamenty prawne, uderzając w dotychczasowy ład i porządek, rok 2017 będzie próbą sklejenia ledwo dychających i próbujących działać „po swojemu” interesów narodowych.

 

W kwestii pojedynczych polityków warto powtórzyć za P. Piotrowskim i M. Gardasiewicz kwestię związaną z zaćmieniem na Ascendencie Donalda Trumpa (21 sierpnia 2017).Image To istotnie niepokojący fakt, jeśli chodzi o dalszą przyszłość tego przywódcy. ASC w tym samym stopniu może mieć prawdopodobnie Lech Wałęsa, zaś MC Trumpa sytuuje się na Algolu, dokładnie tam, gdzie... znajduje się Słońce Andrzeja Dudy. Warto też wspomnieć jeszcze, że wielu członków brytyjskiej rodziny królewskiej też ma związek ze wspomnianą Algol (m.in. znajdujemy ją na IC królowej Elżbiety II). Nie wiadomo zatem, czy utrata głowy (główny atrybut przypisywany tej gwieździe) ma związek z jednoczesną utratą władzy. Warto się temu zjawisku przypatrywać. Jeśli chodzi o przywódców politycznych, już w maju 2016 sugerowałem [->LINK], że rok wyborczy dla Angeli Merkel nie powinien się dobrze zakończyć.Image Natomiast niezwykle sugestywny wydaje się horoskop Marine le Pen, której Jowisz będzie tranzytował Ascendent w okolicy prezydenckich wyborów we Francji, wsparty Plutonem idącym dołem horoskopu. Nieco zabawne w tym kontekście się wydaje, że kandydatka nawiązuje wyraźnie do horoskopów Napoleona, albo Ludwika XIV, posiadających także urodzeniowe Słońce w domu dziesiątym. Jej największy rywal to Francois Fillon, z nowiem w znaku Ryb, będącym pod wpływem tranzytów Neptuna. Teoretycznie ma on znacznie większe szanse na zwycięstwo, zdaniem niektórych mediów wprost miażdży kandydatkę Frontu Narodowego, aczkolwiek jej Słońce w pobliżu ASC Piątej Republiki też wygląda wymownie we współczesnych czasach.Image Dla Władimira Putina nadchodzi bardziej sprzyjający mu etap kariery, a trudny okres zarówno jeśli chodzi o solariusz, jak i firdarie dla roku 2016, o czym wspominałem [->TUTAJ], przechodzi do przeszłości. Przyjaźniejsze rozdanie polityczne w USA, prawdopodobnie również we Francji, a być może także w Niemczech tworzą obraz sielanki, gdzie zdaje się, że przywódca Rosji może już się cieszyć, że najgorsze za nim. Jednak pozostałbym przy swoim głównym założeniu, że raczej nie będzie on uparcie tkwił na scenie politycznej i być może nastąpi zmiana w okolicach 2018 roku, w przyszłych wyborach prezydenckich.

 

Co się będzie działo z głównymi znakami zodiaku? Tradycyjnie spoglądamy na zaćmienia i główne ruchy planet ciężkich. Uran zapowiada głębokie przemiany dla końcówki znaków kardynalnych: Barana, Raka, Wagi i Koziorożca. Istnieje spora szansa na afirmację swojej twórczej i aktywnej natury. Neptun będzie oddziaływał na drugą dekadę znaków zmiennych, zatem urodzeni na przełomach lutego-marca, maja-czerwca, sierpnia-września i listopada-grudnia, mogą mieć problemy z decyzyjnością, ale z drugiej strony może się w nich rozbudzić nowa, bardziej subtelna i wrażliwa natura. Pluton będzie bardzo powolny, poruszy się zaledwie o dwa stopnie, sytuując się pomiędzy szesnastym a osiemnastym stopniem znaków kardynalnych. To obietnica mniej gwałtownych, a bardziej przemyślanych zmian i decyzji u osób, które miały bardzo ekspansywny i gwałtowny tranzyt Urana ledwie 2 – 4 lata wcześniej. Być może sprawy, które spowodowały nagłą transformację i wybicie z ustabilizowanego toru życia, zostaną dzięki temu lepiej zrozumiane i gruntownie uporządkowane.

Tranzyty Jowisza będą sprzyjały w różnych okolicznościach znakom z drugiej połowy trygonu powietrznego (Bliźnięta, Waga, Wodnik), sam Jowisz przemieszczał się będzie do 10 października 2017 w znaku Wagi, po czym przejdzie w znak Skorpiona. Saturn znaku do połowy grudnia nie zmieni, twardo determinując rzeczywistość trzeciej dekady znaków zmiennych, ze szczególnym uwzględnieniem Strzelca i Bliźniąt. Z uwagi na to, że Bliźnięta będą otrzymywały tymczasowe wsparcie od Jowisza, może to powodować różne rezultaty.

 

Napisano w dniu 29 grudnia 2016r.

Autor Mirosław Czylek prowadzi własnego bloga: gwiazdologia.naszeszczescie.pl i serdecznie do niego zaprasza.

 
następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest poniedziałek
11 grudnia 2017 r
Imieniny obchodzi
Waldemar, Damazy

Aktualne pozycje planet
Słońce  19° Strzelca  
Księżyc  6° Wagi  
Merkury  23° Strzelca ®
Wenus  12° Strzelca  
Mars  1° Skorpiona  
Jowisz  13° Skorpiona  
Saturn  29° Strzelca  
Uran  24° Barana ®
Neptun  11° Ryb  
Pluton  18° Koziorożca  
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2012 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum