ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM
Podręcznik astrologii
Autor: Moris   
Data publikacji: 25.10.2014.

Aspekty Merkurego w horoskopie porównawczym

 

ImageMerkury w koniunkcji do Słońca

Wspólne pasje i zainteresowania, dobre intelektualne porozumienie, obopólna akceptacja osobistych ambicji, zawodowych dążeń, oraz projektów związanych z finansami i pracą umysłową, wzajemne wspieranie się i doradzanie w rozwiązywaniu problemów

ImageMerkury w opozycji do Słońca

Uporczywa obrona własnych poglądów i trwanie przy subiektywnym zdaniu przeszkodami w dobrym porozumieniu się, niezdolność do prostych i szybkich kompromisów, trudności w akceptacji stanowiska drugiej strony i zgody na inne niż forsowane przez siebie rozwiązania

ImageMerkury w kwadraturze do Słońca

Kwestionowanie zdania partnera, bez głębszego wnikania w jego sens i słuszność, duża rozbieżność sądów na istotne dla stron tematy, lekceważenie osiągnięć, oraz ignorowanie rozwiązań proponowanych przez druga osobę

ImageMerkury w trygonie do Słońca

Zrozumienie i uznanie dla poglądów, oraz wiedzy drugiej osoby, dobra współpraca intelektualna, lub biznesowa, osiąganie korzyści z rad i podpowiedzi partnera, wspólne stanowisko w najistotniejszych sprawach, leżących w zakresie zainteresowania obu osób

ImageMerkury w sekstylu do Słońca

Szybkie porozumienie w wielu różnych kwestiach, brak większych przeszkód w podejmowaniu wspólnych decyzji, lub uzgadnianiu wspólnego stanowiska, zrozumienie dla nielicznych różnic światopoglądowych, lub odmiennego stylu i sposobu rozwiązywania problemów

ImageMerkury w koniunkcji do Księżyca

Intuicja w zgodzie z intelektem, wzajemna inspiracja i świetne porozumienie intelektualne, dzielenie się pomysłami i zainteresowaniami, wzajemne wspomaganie się i chętne rozwiązywanie problemów drugiej osoby, nastawienie na polubowne rozwiązywanie trudnych sytuacji za pomocą długich szczerych rozmów, uczenie się pożytecznych zachowań od partnera i korzystanie z jego wiedzy na różne tematy.

ImageMerkury w opozycji do Księżyca

Trudności w dogadywaniu się, spory wokół prozaicznych spraw, brak porozumienia intelektualnego i uczuciowego, różne pomysły i różne sposoby ich realizacji, brak zaufania i wiary w możliwości intelektualne partnera, liczne drobne scysje i potyczki, emocjonalna dysharmonia.

ImageMerkury w kwadraturze do Księżyca

Lekceważenie zdolności umysłowych partnera, trudności w porozumieniu intelektualno - uczuciowym, odrzucanie pomysłów i sugestii drugiej osoby bez próby racjonalnego rozważenia i zastanowienia się nad ich celowością, granie sobie na nerwach, bezsensowne zarzuty i pretensje.

ImageMerkury w trygonie do Księżyca

Wspólne przedsięwzięcia intelektualne i biznesowe, bardzo dobry kontakt i wspólne zdanie na większość tematów, harmonijna współpraca i wzajemny szacunek, korzystanie z pomysłów partnera, oraz inspirowanie go do podejmowania wyzwań i kontynuowania osobistego rozwoju.

ImageMerkury w sekstylu do Księżyca

Dobra współpraca intelektualna, zrozumienie dla subiektywnych odczuć drugiej osoby, chętnie udzielana pomoc w zbyt skomplikowanych dla partnera sytuacjach, inspirowanie się i podchwytywanie idei, oraz pomysłów drugiej osoby, prowadzenie wyłącznie konstruktywnych sporów.

ImageMerkury w koniunkcji do Merkurego

Związek oparty na wymianie wartości intelektualnych, oraz wspólnocie zainteresowań i poglądów, podobieństwo procesów umysłowych, dobry kontakt werbalny, w spornych sytuacjach szukanie korzystnych dla obojga partnerów rozwiązań.

ImageMerkury w opozycji do Merkurego

Częste różnice zdań, przerzucanie się argumentami, słowna szermierka, spory na podłożu światopoglądowym, różne pomysły na rozwiązanie tego samego problemu, różnice zdań inspirujące umysłowo, lecz brak chęci wspólnego działania.

ImageMerkury w kwadraturze do Merkurego

Wzajemny krytycyzm i chroniczne niezrozumienie, intelektualne różnice w koncepcjach umysłowych dotyczących rozwiązywania wspólnych problemów, brak wzajemnej inspiracji, torpedowanie pomysłów partnera, bez próby głębszej analizy.

ImageMerkury w trygonie do Merkurego

Harmonijny układ mentalny, łatwo przychodząca współpraca, szybkie porozumiewanie się w dwuznacznych sytuacjach i pacyfikowanie problemów w zalążku, wiele wspólnych zainteresowań, pokrewieństwo światopoglądów .

ImageMerkury w sekstylu do Merkurego

Wzajemna przychylność intelektualna, udane wspólne przedsięwzięcia, dobra współpraca umysłowa, korzystanie z doświadczeń i umiejętności partnera, zgodność priorytetów i łatwe do usunięcia różnice zdań.

ImageMerkury w koniunkcji do Wenus

Podobne zainteresowania umysłowe i kulturalne, popieranie pomysłów partnera, wzajemna zachęta do działania, wspólne znajomości i docenianie tych samych osób, łatwe dogadywanie się w kwestiach gospodarowanie finansami i prowadzenia wspólnej działalności w ramach pracy zawodowej, lub gospodarstwa domowego.

ImageMerkury w opozycji do Wenus

Odmienne preferencje towarzyskie, brak pełnego zaufania do siebie, konflikty światopoglądowe, trudności w dobrym zrozumieniu się, brak akceptacji zachowania partnera w codziennych sytuacjach, niesnaski i kłótnie o błahostki.

ImageMerkury w kwadraturze do Wenus

Duże trudności w zrozumieniu motywów kierujących postępowaniem partnera, niechęć do udzielania kredytu zaufania, rozmijanie się z pomysłami na wspólne dobre funkcjonowanie, zazdrość na polu kontaktów towarzyskich, lub zawodowych.

ImageMerkury w trygonie do Wenus

Dobra współpraca przy wspólnych projektach gospodarczych, kulturalnych, lub intelektualnych, stymulowanie i motywowanie partnera w trudnych dla niego okresach, wspólne zainteresowania i preferencje towarzyskie, nieliczne i szybko rozwiązywane problemy koncepcyjne.

ImageMerkury w sekstylu do Wenus

Wzajemna przychylność i kredyt zaufania, zainteresowanie problemami i poglądami partnera,  życzliwość i poparcie dla zachowania i pomysłów drugiej osoby, łatwo przychodzące uczucie sympatii i przyjaźni.

ImageMerkury w koniunkcji do Marsa

Szybka wymiana myśli i poglądów, skłonności do emocjonalnych dyskusji i prób rozwiązywania problemów na poczekaniu, słowne potyczki, dużo drażliwych tematów, wyciąganie różnych wniosków i forsowanie własnych sposobów rozstrzygania problemów intelektualno - decyzyjnych.

ImageMerkury w opozycji do Marsa

Konflikt rozsądku i chęci natychmiastowego działania, różny sposób widzenia tych samych problemów i odmienne koncepcje ich rozwiązywania, brak zdecydowanej chęci współpracy, trwanie przy własnych światopoglądach i przekonaniach.

ImageMerkury w kwadraturze do Marsa

Rozbieżne zdania na wiele istotnych tematów, skłonność do wzajemnego atakowania się i kwestionowania wiedzy oraz doświadczenia partnera, niechęć do akceptacji rozwiązań proponowanych przez drugą osobę, niepotrzebna drażliwość i granie sobie na nerwach.

ImageMerkury w trygonie do Marsa

Znakomite dogadywanie się w różnorodnych kwestiach, wspólne przekonania, korzystanie z rad i doświadczenia partnera, wzajemne podsuwanie sobie pomysłów na lepsze funkcjonowanie w życiu osobistym, lub zawodowym, szansa na szybkie osiągnięcie wspólnych sukcesów.

ImageMerkury w sekstylu do Marsa

Właściwe dopasowanie mentalne, zrozumienie dla odmiennych dróg postępowania i analizowania problemów preferowanych przez partnera, dobra współpraca intelektualna, podobne pomysły i dążenia życiowe, nastawienie na obopólny rozwój i doskonalenie relacji partnerskich, zrozumienie dla intencji i posunięć dokonywanych przez drugą osobę.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest środa
28 września 2022 r
Imieniny obchodzi
Marek, Wacław

Aktualne pozycje planet
Słońce  5° Wagi  
Księżyc  9° Skorpiona  
Merkury  25° Panny ®
Wenus  29° Panny  
Mars  19° Bliźniąt  
Jowisz  3° Barana ®
Saturn  19° Wodnika ®
Uran  18° Byka ®
Neptun  23° Ryb ®
Pluton  26° Koziorożca ®
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2018 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum