ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM
Artykuły
 

Kobieta się gniewa ... 

 • Baran

Gniew Barana związany jest z niską samooceną i brakiem pewności siebie, tak Baran walczy o własną godność i poczucie ważności.  Kobieta Baran często wybucha gniewem, ale prawie nigdy nie płacze.  Złość jest dla niej sposobem na rozwiązanie wielu sytuacji. Używa gniewu gdy czuje się osaczona oraz ukrywa pod jego maską wewnętrzne wątpliwości i strach. Często za jego pomocą manipuluje ludźmi, by osiągnąć swoje cele.

 • Byk

Byczyca wygląda na taką, która się nie nigdy gniewa. Mało kto potrafi zobaczyć Byczycę rzeczywiście zagniewaną, ale gdy to już następuje, to jej twarz robi się czerwona, a wszystkie mięśnie się napinają.  Wewnętrzną frustrację najczęściej ukrywa pod spokojną powierzchownością, podczas gdy wulkan emocji kotłuje się i wybucha wiele miesięcy po zaistnieniu przyczyny gniewu. Przyczyną eskalacji konfliktu staje się wtedy byle błahostka.

 • Bliźniak

Pozornie wydaje się, że pani Bliźniak doskonale radzi sobie z gniewem, świetnie go rozumie, dlatego bardzo rzadko wybucha. Ale to tylko pozory. Gdy się gniewa staje się osobą wiecznie narzekającą, kłótliwą i zrzucającą gniew na coś innego, jędzą.  Jej gniew nigdy nie jest bezpośredni, uchodzi on z Bliźniaka zawsze okrężną drogą, gdyż Bliźniak nie lubi przyznawać się do tego, że nie radzi sobie ze swoimi emocjami.

 • Rak

Kobieta Rak bardzo lubi trwać w gniewie.  Im dłużej on się utrzymuje, z tym większym uporem trwa ona przy nim.  Ten znak zodiaku uwalnia gniew albo spowodowaniem dramatu albo cichym płaczem.  Finałem zaś gniewnego wybuchu jest izolacja. Rak ucieka, dochodzi do siebie w samotności i dlatego pani Rak powinna mieć miejsce w swoim domu, do którego może się schować, gdy potrzebuje wrócić do równowagi.

 • Lew

Dla Lwicy gniew nie jest ani obcym, ani nieprzyjemnym uczuciem. Poprzez gniew pani Lwica utrzymuje się przy władzy. Pani Lew nie tłumi swojego gniewu, pozwala mu się bardzo szybko, a nawet natychmiast, uwolnić. Kiedy podstawowe wartości Lwicy zostają pogwałcone, to gniew jest jej pierwszą reakcją. Jest to znak który potrafi również użyć gniewu jako sposobu do osiągnięcia swojego celu, nawet w sytuacji w której wcale gniewu nie czuje.

 • Panna

Panna nie dość, że nie rozpoznaje gniewu, to jeszcze odczuwa strach przed ujawnianiem go. Panna dla swego gniewu szuka zastępczych imion: depresja, stres, niepokój, irytacja. Jest mistrzynią tłumienia gniewu, niestety gniew tłumiony urasta do niebagatelnych rozmiarów wewnątrz człowieka i nie da się go zupełnie zignorować. Należy nauczyć sobie z nim radzić, a Panna  niestety, po każdym wybuchu gniewu ma silne poczucie winy.

 • Waga

Waga również ma problem z ujawnianiem swojego gniewu. Może się w głębi duszy cała gotować, ale jej twarz pozostanie oazą spokoju. Najchętniej pozbywa się gniewu wyrażając go w sposób udający pełną miłości troskę.  Osoby powodujące u niej uczucie zagniewania, tłumaczy tym, że miały ciężkie życie i dlatego ją krzywdzą,  mąż miał  nieprzyjemną sytuacje w pracy itd.. Uważa, że nie powinna ranić swoimi wybuchami bliskich osób, lecz w rezultacie powoduje tym więcej szkód. Unikanie okazywania prawdziwych uczuć wzmagają gniew, nie tylko w niej samej, ale również w jej bliskich.

 • Skorpion

Pani Skorpion akumuluje gniew wolno, ale solidnie. Pielęgnuje go i dba o to, aby nie osłabł. Zna go bardzo dobrze, ale lubi się nim bawić i trzymać go na wodzy. Ona sama powoduje, że rośnie on do olbrzymich rozmiarów i gdy w końcu wybucha powoduje niemałą wojnę domową. Gdy chowa urazę, wielu daje się zwieść jej zewnętrznemu spokojowi, gdy zaś wybuchnie potrafi zniszczyć wszystkie więzy międzyludzkie. Nie zna ona ani poczucia winy ani okazywania strachu przed gniewem.

 • Strzelec

Gniew wyładowuje poprzez niepokój i irytację, sarkastyczne uwagi i złośliwe komentarze. Pani Strzelec potrafi gniewać się gdy cierpią biedni, ktoś jest źle traktowany i wtedy nie boi się i nie wstydzi gniewać. Natomiast, gdy uczucie to jest skierowany przeciwko jednej i do tego bliskiej jej osobie, nie potrafi sobie z nim poradzić. Czuje się wtedy słaba i zakłopotana sytuacją.  Nie umie odczuwać nienawiści, a tego kto ją powoduje woli usunąć ze swego życia, niż z nim walczyć. Jej gniew jest szybki i gwałtowny, bo pani Strzelec chce, żeby jak najszybciej wyszło słońce.

 • Koziorożec

Pani Koziorożec na ogół ma mniej problemów z tłumionym gniewem niż reszta Pań. Koziorożce najczęściej racjonalizują gniew, używają dowcipu żeby go rozproszyć, lub ustalają właściwe rytuały w stosunkach międzyludzkich, żeby go nie wywoływać.  Gdy pani Koziorożec przemyśli i zracjonalizuje  przyczynę swojego gniewu, to zwyczajnie przestaje go odczuwać. Jeśli i to nie pomoże, to zajmie się pracą fizyczną i konstruktywnie wyzwoli drzemiącą w niej energię.

 • Wodnik

Wodnik ma wrodzone poczucie wolności. Jeśli chcesz wywołać gniew u pani Wodnik, to zabroń jej pójść do koleżanki, jej gniew będzie wtedy wielki, słuszny i dla niej samej usprawiedliwiony. Jeśli natomiast zaczniemy ograniczać wolność Wodnika pod przykrywką miłości, dbałości o nią, to wtedy pani Wodnik nie będzie potrafiła się nam otwarcie sprzeciwić. To powoduje u niej gniew tłumiony, a gniew tłumiony u Wodnika czyni spustoszenia nie tylko u samego Wodnika, ale gdy wybuchnie to może zniszczyć wszystkie relacje jakie pani Wodnik stworzyła.

 • Ryby

Rybka jest słodka, zależna i bardzo się stara wytworzyć w domu atmosferę szczęścia. Ciągle ma nadzieje, że jeśli będzie dla wszystkich dobra i miła, to INNI nie będą sprawiać jej przykrości. Ryba nie używa gniewu by dostać to, czego chce – ona użyje współczucia. Gdy już się jakimś cudem rozgniewa, to nie bardzo będzie wiedziała co z tym fantem zrobić i prawdopodobnie się rozpłacze i gniew zniknie.

Autor: Joanna Bryczysz

Artykuł nagrodzony - Marzec 2009.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest środa
20 października 2021 r
Imieniny obchodzi
Irena, Kleopatra, Jan

Aktualne pozycje planet
Słońce  27° Wagi  
Księżyc  27° Barana  
Merkury  10° Wagi  
Wenus  14° Strzelca  
Mars  23° Wagi  
Jowisz  22° Wodnika  
Saturn  7° Wodnika  
Uran  13° Byka ®
Neptun  20° Ryb ®
Pluton  24° Koziorożca  
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2018 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum