ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM
Artykuły
 

W poszukiwaniu zodiakalnych ideałów


 • Baran

Pani Baran może mieć problemy ze znalezieniem sobie odpowiedniego partnera. Mężczyzna , który nie będzie całkowicie przekonany o swojej męskości, będzie się jej po prostu bał. Jeżeli natomiast jest świadomy swoich wartości, pragnie wyzwań, broni się przed stagnacją w związku i ma siłę znosić  nagłe wybuchy gniewu, to pani Baran może mu wszystkich tych atrakcji chętnie dostarczyć. Kobieta spod tego znaku potrzebuje mężczyzny , który będzie wstanie zapewnić jej emocjonalne wsparcie i pogodzi się z jej słabościami.  Jej ideał będzie musiał, pod maską szorstkiej i twardej kobiety, znaleźć wewnętrzne ciepło, ale również godzić się na jej wieczną potrzebę toczenia wojen psychicznych, walczyć z jej potrzebą dominacji i tolerować się na jej niezależność.  Jeśli to przetrwa ,to zostanie przez nią obdarzony bezkrytyczną miłością po grobową deskę.

 • Byk

Pani Byk żyje produktywnie i stabilnie, lecz brakuje jej ognia i miłości własnej, by jej życie stało się twórcze. Do tego właśnie celu potrzebny jest jej mężczyzna, który będzie ją uwielbiał. Ideałem jest ktoś błyskotliwy , czarujący i zmysłowy.  Impulsywność i ognistość to coś, o czym pani Byk nie ma zielonego pojęcia, dlatego partner z takimi cechami, bardzo dobrze ją uzupełni i doda  związkowi odrobinę szaleństwa. Ponieważ Byczyca bardzo ceni sobie przedmioty zbytku i dobrze urządzony dom,  to partner  który pokaże jej inne, równie cenne strony życia , będzie jej świetnym uzupełnieniem.

 • Bliźnięta

Pani Bliźniak potrzebuje komunikacji i jeśli jej chęć mówienia i opowiadania zostanie w związku zablokowana, to szybko znajdzie sobie nowego partnera, z którym można będzie przegadać całą noc. Wymarzony mężczyzna powinien być intelektualistą skłonnym do rozrywek, oraz interesującym  towarzyszem do dyskusji.  Musi również być prawdziwy przyjacielem, no i powinien być oczywiście bogaty.  Skłonności pani Bliźniak do rozrzutności i błyskotek muszą zostać zaspokojone, żeby mogła być szczęśliwa. Jej idealny partner życiowy powinien być również , o nią choć trochę zazdrosny.  Im silniej zazdrosny będzie, tym większe w niej wzbudzi to w niej przekonanie, że jest kochana.

 • Rak

Mężczyzna, który zdobędzie panią Rak , będzie musiał nauczyć się szanować jej nastroje, bez dopytywania się o przyczyny, których ona sama najczęściej nie zna. Humorzastość  Raków jest najbardziej uzewnętrzniającą się u nich cechą, a partnera w tym głowa,  by panią Rak pocieszyć. Kobieta Rak nie wyobraża sobie życia bez dzieci i rodziny.  Nienawidzi wolnych związków, co jej ideał mężczyzny powinien również wziąć pod rozwagę. Dobrze jest gdy ma własne zainteresowania, nie zawadzi również jeśli będzie od niej zaradniejszy i będzie miał bardziej zdecydowane poglądy. najlepiej zupełnie różne od jej. Jest to przypadek, który nie toleruje żadnego zmuszania, tylko łagodna perswazja przynosi efekty.

 • Lew

Pani Lew to kobieta, która zrobi wszystko, by pozostać w centrum uwagi, w czym pomagają jej zdolności aktorskie. Prawdziwie zakochany w niej mężczyzna powinien pomagać jej oddzielić dwie strony jej osobowości: tą którą udaje, od tej prawdziwej, gdyż zdarza się, że ona sama przestaje je rozróżniać.  Ekstrawertyczny i zbyt towarzyski pan może być dla niej zagrożeniem i próbować ją przyćmić swoją osobą, stąd tacy są dla niej niepożądani. Ponieważ Lwica jest umysłowo leniwa (co wcale nie oznacza – głupia), mężczyzna o żywym umyśle będzie dla niej świetnym, intelektualnym sparing partnerem. Łatwo również przyciągnie ją ktoś, bardziej od niej wrażliwy i refleksyjny.

 • Panna

Panna potrzebuje mężczyzny takiego jak ona sama: wrażliwego, uczciwego, pojętnego i czystego, z jednym wyjątkiem – powinien mieć więcej sprytu, humoru i spontaniczności. Panna uwielbia te cechy w mężczyznach, gdyż cierpi na ich wielki niedobór. Panny lubią najbardziej ze wszystkich mężczyzn na świecie osobniki „wybrakowane”. Taki osobnik będzie jej desperacko potrzebował, co zaspokoi jej potrzebę służenia i opiekowania się innymi. Szanuje tylko mężczyzn ciężko pracujących i skromnych, no i oczywiście stabilnych, zarówno emocjonalnie jak i finansowo. Panna doceni również schludność i dobre maniery.

 • Waga

Mężczyzna Wagi powinien chętnie jej usługiwać i akceptować jej potrzebę dogadzania sobie ponad normę. Musi ją, i tylko ją, darzyć afektem i podziwem. Lubi mężczyzn skomplikowanych i inteligentnych, koniecznie obdarzonych dobrym smakiem i gustem.  Potrzebuje mężczyzny o bardziej od niej niezależnej naturze, o którą ma zresztą do niego wieczny żal. Jednak paradoksalnie, to jego niezależność powoduje podsycanie jej uczuć . Nie szanuje mężczyzny – pantoflarza, szuka równowagi w związku.

 • Skorpion

Przed wybrankiem Skorpionicy stoi bardzo trudne zadanie, jeśli zdecyduje się on ujarzmić jej uczucia. Jej idealny partner powinien być  zrównoważony emocjonalnie i obdarzony silnym libido, by sprostać jej potrzebom. Mile widziana jest również wyostrzona intuicja, jeśli chce on ją, nie tylko kochać ,ale i rozumieć. Skorpiony jak nikt inny potrafią posługiwać się intuicją i ich decyzje bywają czasami tak samo irracjonalne jak słuszne. Słaby mężczyzna nie jest wstanie ujarzmić walecznej natury pani spod tego znaku i bynajmniej nie mowa tutaj o sile fizycznej. Dlatego siła psychiki jest, jak najbardziej w poważaniu, a przy domieszce wrażliwości zaowocuje długim i bardzo głębokim związkiem.  Pozytywne myślenie to następna cecha, której brak pani Skorpion, dlatego optymizm partnera pozwala im przetrwać trudne chwile.

 • Strzelec

Jest niezależna, pielęgnuje wzniosłe ideały, lecz nie ma empatii i cierpliwości. Pan starający się o jej rękę powinien mieć jej zalety, natomiast nie mieć jej wad.  Idealizm, kreatywność i wysoka inteligencja bywają dla wielu kandydatów poprzeczką nie do przeskoczenia. Uczciwość partnera jest podstawowym warunkiem trwałości związku. Zanim kobieta Strzelec założy obrączkę na palec, musi wiedzieć czego może od tego związku oczekiwać. Wielką jej zaletą (w męskim pojęciu tego słowa) jest to, że wszelkie nieporozumienia rozwiązuje w sypialni – nie potrzebuje ani terapii ani dyskusji.

 • Koziorożec

Jest to najbardziej pragmatyczny znak zodiaku, a jednocześnie romantyczny ( w co trudno uwierzyć znając kilku Koziorożców). Potrzebuje związku opartego na solidnych podstawach, dlatego dla pani Koziorożec często związek zaczyna się dopiero wtedy, gdy podpisze ona akt ślubu. Interesują ją starsi mężczyźni ze względu na powagę, większy szacunek w społeczeństwie, a często również większe wpływy. Ambicje zawodowe partnera są dla niej tak samo ważne, jak jej własne. Chce być z niego dumna, jak również chce być materialnie zabezpieczona. U pani Koziorożec często dopiero w średnim wieku  zakwita uczucie do swego męża i bardzo niedobrze się dzieje, gdy zostaje wtedy zepchnięta na boczny tor.

 • Wodnik

W tym przypadku poszukiwany jest mężczyzna wyjątkowo tolerancyjny i otwartym umyśle – oryginalność pani Wodnik, może przerosnąć wielu z potencjalnych kandydatów na to zaszczytne stanowisko. Ceni ona intelektualny i analityczny stosunek do ludzi i do siebie samej. Ona jest bardzo chłodna, zatem to on musi ogrzewać ją swym ciepłem.  Dla Wodniczki nic nie jest białe lub czarne, dlatego stara się ona nikogo i niczego nie oceniać i tego samego wymaga w stosunku do siebie.  Szanuje za to mężczyznę posiadającego własne zasady i trzymającego się ich.  Nie lubi u mężczyzn ani nadmiernej pasywności ani nadmiernej agresji. Nie musi on również gonić za pieniędzmi , gdyż bogactwo nie jest dla niej ważne. Bardziej liczą się w jej wypadku humanizm i idealizm. Ponieważ potrzebuje wokół siebie wiele przestrzeni, więc zbyt narzucający się partner, stanie się dla niej szybko niewygodny.

 • Ryby

Ryby, jako najmniej stabilne emocjonalnie znaki zodiaku, potrzebują zdecydowanego, ale zarazem wrażliwego partnera. Często gubią się i zaciera się im granica pomiędzy tym czego chcą, a czego nie, więc wolą gdy to partner decyduje o ich życiu. One natomiast bardzo chętnie się mu poświęcą, gdyż poświęcenie to domena Ryb. Ryby często fantazjują zamiast żyć realnym związkiem, żyją swoim wyobrażeniem o nim, dlatego partner powinien być większym od nich realistą oraz z wrażliwością i ciepłem sprowadzać zagubione Rybki na ziemię. Ponieważ Ryby mają bardzo mało energii życiowej, ambitny i ruchliwy, zarówno fizyczne jak i intelektualnie, partner pozwoli im przejść przez życie na godnym poziomie. Za to one pokochają go na całe swoje Rybie życie.

Autor: Joanna Bryczysz

Artykuł nagrodzony - Maj 2009.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest środa
28 września 2022 r
Imieniny obchodzi
Marek, Wacław

Aktualne pozycje planet
Słońce  5° Wagi  
Księżyc  9° Skorpiona  
Merkury  25° Panny ®
Wenus  29° Panny  
Mars  19° Bliźniąt  
Jowisz  3° Barana ®
Saturn  19° Wodnika ®
Uran  18° Byka ®
Neptun  23° Ryb ®
Pluton  26° Koziorożca ®
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2018 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum