ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM

Witam Państwa!

 

Rok 2018 prezentuje się znacznie bardziej dynamicznie od roku 2017r. Obietnica tej przemiany wynika z wielu ogólnych trendów astrologicznych, jak też paru spraw, które w efektowny sposób zakończyły poprzedni rok. Oprócz prognozowanych wątków, które w pewien sposób się potwierdziły (sugerowałem odsunięcie się Jarosława Kaczyńskiego na boczny tor władzy, co potwierdziła zmiana na stanowisku premiera, której to misji oczywiście się nie podjął samodzielnie) pojawiły się też czarne konie wyborcze, pokroju Emmanuela Macrona, na których dostrzeżenie było w momencie pisania prognozy za wcześnie. Sprawdziły się również moje sugestie dotyczące okresu pomiędzy kwietniem i sierpniem 2017 r., dotyczące dalszej destabilizacji dawnego układu związanego z sądownictwem, gdzie efektowne starcia zakończyły się polubownym remisem w postaci dwóch wet prezydenta Dudy. Prawdopodobieństwo upadku rządu Beaty Szydło zostało natomiast zastopowane świadomą decyzją polityczną związaną z „kontrolowaną wymianą” na Mateusza Morawieckiego, który w pewnym sensie wyskoczył z pudełka jak Macron czy Andrzej Duda i w prognozach na rok 2017 był przez niewiele osób uwzględniany. Olbczymie znaczenie miał tutaj strategiczny wpływ Saturna na horoskop polskiego mistrza ceremonii polskiej sceny politycznej Jarosława Kaczyńskiego [→ propozycja], który stopował jego śmiałe pomysły polityczne. Jego marzenie o emeryturze w stylu Józefa Piłsudskiego urzeczywistnia się, zważywszy na podobieństwa w kosmogramach obydwu polityków, trzymających swoje obozy władzy twardą ręką (Uran + Saturn).

 

Inne rzeczy w świecie geopolityki zaskakiwały swoją dziwną skostniałością. Konflikty światowe, tak obecne w ostatnich latach (Krym, Syria, Egipt, Turcja), jakby nieco przystopowały. Nawet tak gorące kartofle jak obiecywany od początku kadencji Trumpa appeachment, czy Brexit, zmniejszyły swoją moc. Co otrzymaliśmy w zamian? Saturn przechodzący przez pierwszy dom Angeli Merkel [→ jej kosmogram], jak też dyrekcyjna kwadratura Plutona do jej Słońca przyszły po pierwsze „rachunki”. Z tytułu posadowienia Saturna w domu dziesiątym niemiecka kanclerz nie daje łatwo za wygraną, lecz obecne formowanie się rządów w dziejach Niemiec dawno już nie miało tak długiego preludium. Uran przechodzący przez IC Merkel swego czasu otworzył granice przed falą uchodźców i pozwolił silniej zamanifestować się Neptunowi na MC, który symbolizuje miłosierdzie polityczne, bez względu na poniesione konwekwencje. Luty może okazać się miesiącem kluczowym, jeśli do tego momentu nie uda się zrealizować spójnej wizji współpracy z koalicjantami, opozycja Saturna do Merkurego i Jowisza zaczną robić więcej szkody niż pożytku. Wydaje się, że najgorszy moment w ostatnich dniach historii Niemiec jest za pasem, zważywszy na odejście Saturna tranzytującego przez Słońce głównego oponenta (i koalicjanta) w osobie Martina Schulza.

 

Jeśli chodzi o Rosję, w prognozie z roku 2014 zawarłem przepowiednie dotyczące Władimira Putina [→ radix]. Jedna z nich sprawdziła się i dotyczyła zaćmień w jego horoskopie – faktycznie, miał w jego karierze politycznej miejsce epizod, w którym znikł on na kilkanaście dni z życia publicznego, powodując rwetes i popłoch w wielkim świecie politycznym. Część osób i komentatorów skłonna była podejrzewać, że odbywa się cichy przewrót pałacowy, gdy faktycznie chodziło zapewne o kryzys zdrowotny. Tymczasem przed nadchodzącym rokiem 2018 i wyborami marcowymi praktycznie nikt nie daje funta kłaków na to, że prezydencka pozycja Putina jest zagrożona. Rzeczywiście, z racjonalnego punktu widzenia nie widać załamania, a wszelkie przejawy zagrożeń politycznych, pod postacią sankcji krymskich, uznaje się za wygaszone. Tym niemniej konwekwentnie będę się trzymał opinii, że ta prezydentura wygląda mi nieco dziwnie. Figura Putina doskonale wpisuje się w kosmogram Rosji [→ propozycja], zważywszy na akcentowanie w obydwu miejscach Wenus i Plutona. Aktywny Uran na przyszłym solariuszu i militaryzacja Rosji. Tak jak jednak tranzyt Saturna zaburzył w jakimś stopniu relacje Rosji z tzw. opinią świata zachodniego, tak samo przejście Saturna przez Słońce połączone z Jowiszem akcentowanym na Wenus, w miesiącach styczniu i lutym mogą ostro zaburzyć światem władzy. Artykuły o ewentualnych konfliktach zbrojnych nie są w tym przypadku przesadzone, może się okazać, że dziwnym trafem małe wojny okażą się być świetnym elementem... gry wyborczej. Tym razem jednak poprzeczka może zostać ustawiona zbyt wysoko i rachunki za nią będą zapłacone najprawdopodobniej wiosną 2019. Wówczas Uran będzie się przemieszczał po sugerowanym MC Rosji i wejdzie na descendent Putina. Tak – MC Rosji i descendent Putina to prawie jedno i to samo, jeśli chodzi o wspólne połączenia państwa i jego przywódcy.

 

Młodego i świetnie ulepionego wizerunkowo prezydenta Francji [→ podgląd kosmogramu], czeka seria mocnych uderzeń. Chowane przed światłem dziennym, dwunastodomowe akcenty pod postacią Księżyca i Merkurego, zostaną przejechane tranzytem Saturna. To, co było główną siłą napędową jego zwycięstwa, czyli Saturn, może stać się motorem do popełnienia błędów politycznych. Przejście Saturna przez korzystnie położone Słońce i Wenus w domu jedenastym, połączone z tranzytem Plutona przez ASC urodzeniowy, dały profity w roku 2017 i roku poprzednim. Nie przeszkodziły temu eksponowane w horoskopie natalnym malefiki, znajdujące się w domu siódmym, które w zestawie z Wenus w koniunkcji z niezwykle walecznym i królewskim Antaresem daje efekt silnego przywódcy. Solariusz na przyszły rok (z ekspozycją Urana), jak i wpływy Saturna wskazują, że przywódca Francji może poczuć się zbyt pewnie i zbyt silnie, co zaostrzy jego relacje z otoczeniem. Czy to przysporzy mu profitów? Niekoniecznie. Chociaż jest osobowością żyjącą i karmiącą się z tytułu konfliktów (władca ASC w domu siódmym + Mars w domu siódmym), to jednoczesne dotykanie przez Saturna bardziej subtelnych Merkurego i Księżyca może okazać się niezbyt przyjazne. I 52% poparcie, tak ładnie rozegrane w przeciągu wielu miesięcy od wygranej kampanii prezydenckiej, może pójść w dół, z tytułu zbyt radykalnego nastawienia do swoich wrogów, oponentów politycznych, lub potencjalnych współpracowników.

 

Perspektywy u Donalda Trumpa [→ radix] wyglądają bardzo ciekawie. Jego horoskop jest ewidentnie jakimś zaprzeczeniem słów: „im gorzej, tym lepiej” i jest kpiną z wszystkich możliwych koncepcji astrologicznych z jego osobą związanych. Człowiek o zdrowych zmysłach nie jest w stanie pojąć, dlaczego z urzędu nie zrzuciło go zaćmienie, z wielomiesięcznymi wpływami Saturna na pełnię urodzeniową i jednocześnie silnymi aspektami kwadratur do Urana. Zaczynam się skłaniać ku temu, że sugerowane złowieszcze gwiazdy stałe, pod postacią Regulusa na ASC („pycha kroczy przed upadkiem”) czy Algol na MC („utrata głowy”) tworzą z horoskopu prezydenta USA zaczarowaną twierdzę. Dorzucę uwagę dodatkową – Donald Trump urodził się dokładnie na zaćmieniu Księżyca! Wiedzieli Państwo o tym?! Tym niemniej, w sugerowanym horoskopie Stanów Zjednoczonych [→ tutaj] w roku 2018 pojawia się dość istotna informacja, zgrywająca się dziwnym trafem z horoskopem Rosji (Słońce Rosji w opozycji do Wenus-Jowisz USA). Ostatnio Saturn znajdował się w podobnym miejscu w pierwszych i ostatnich miesiącach 1988 roku. Było to bardzo ważne i przełomowe z punktu widzenia geopolityki, ale towarzyszył temu Uran. Wydaje się, że 2018 rok może być w kwestii nowego rozdawania kart i przywództwa na linii USA – Rosja bardzo ciekawym czasem!

 

Zajmijmy się Polską. Kosmogram III RP [→ podgląd] czeka trudny egzamin pod postacią Saturna, tranzytującego Słońce. To pierwszy raz, kiedy Polska, uformowana w obecnym kształcie politycznym, jako III Rzeczpospolita, odnotowuje tranzyt Saturna! Przypomnijmy, że horoskop III RP jest dla jednych kontynuatorem i spadkobiercą tradycji PRL-u i historii wcześniejszej, ale dla innych – w tym mnie – pracuje jako samodzielny horoskop. Jak bardzo skutecznie, będziemy mogli zweryfikować między marcem i majem 2018 roku, jak i w grudniu, kiedy nastąpi największe oddziaływanie na urodzeniowe Słońce III RP. Jak ważne są przejścia dla polskiego kosmogramu, nie trzeba specjalnych nadinterpretacji, wystarczy wspomnieć, że z ważnymi tranzytami Saturna wiąże się wejście do UE, jak i ostateczna ratyfikacja Konstytucji z roku 1997. Prawdopodobnie wymienione miesiące okażą się bardzo ważne i albo pogrzebią obecny kształt tego państwa albo też położą pod niego nowe lub zmienione fundamenty. Zważywszy na tranzyty Urana przez urodzeniowy Księżyc Mateusza Morawieckiego, możemy spodziewać się śmiałych posunięć i rewolucyjnych rozwiązań. Nieśmiały technokrata może pokazać, na co go stać! Wiąże się z tym jednak ryzyko i obietnica wewnętrznego rozpadu lub dużej wrogości wobec jego odważnych posunięć. Spoglądając na horoskop zaprzysiężenia gabinetu [11.12.2017, 17:51], będący bardziej zabiegiem formalnym, niż realną zmianą, zauważam dalszą tendencję do omawiania saturniczno – księżycowych spraw (tranzyt Saturna do Księżyca tego horoskopu nastąpi już w lutym), lecz wszystkim zacznie wywracać przejście Urana w opozycji do Marsa. To ma związek ze wspomnianymi odważnymi i ryzykownymi posunięciami ze strony premiera rządu, którego Księżyc również będzie podlegał tranzytom Urana. Może odważnie powiedzieć, że od okolic maja sytuacja polityczna w Polsce ulegnie gwałtownemu przyspieszeniu. Czy to grozi dużymi komplikacjami? Uważam, że jednak tak. O ile u poprzedniczki widziałem pewien margines bezpieczeństwa i pewność stabilnego rządzenia przez minimum dwa lata, o tyle tutaj jestem w stanie skłonny przewidzieć nagłe i niespodziewane zdarzenia.

 

Jeśli chodzi o dynamikę samego roku 2018, nastąpią dwa istotne motywy: wejście Saturna w znak Koziorożca, mające początek już w grudniu 2017 roku, jak i wejście Urana do Byka, mające miejsce w maju 2018 r. Oczywiście można napisać, że lżej się zrobi znakom zmiennym (Bliźniętom, Pannom, Strzelcom i Rybom), zwłaszcza ich końcowym stopniom, bo Saturn przestanie je męczyć, a gorzej się będzie wiodło znakom kardynalnym (Baranom, Rakom, Wagom i Koziorożcom), zwłaszcza tym urodzonym w pierwszej dekadzie znaku. Ci, którzy głębiej siedzą w astrologii i widzą różnorodne znaczenia Saturna, oznajmią jednak, że ogólnikowe opinie dotyczące jego wpływów, są krzywdzące i zdecydowanie powierzchowne. Dlatego też sama zmiana znaku może być niepotrzebnym poszukiwaniem jednolitego znaczenia, gdy wiadomo że każdy człowiek ma „swojego Saturna”, który działa raz lepiej, a raz gorzej. Tak samo z jego tranzytami – część osób ma zapisanych w swoich potencjałach horoskopowych dobroczynne działanie tej planety, tak jak część osób ma zapisane działanie bardziej złoczynne. Zresztą w swojej innej prognozie na rok 2018 [→ podgląd] uznaję zasadę, w której aspekty pomiędzy planetami w danym roku (dla 2016 r. był to aspekt Saturn – Neptun, dla lat 2012 – 2015 był to aspekt Uran – Pluton) są ważniejsze, niż samo przejście do nowego znaku. Zawsze natomiast warto zwracać uwagę na zaćmienia. Będzie ich aż PIĘĆ. 31 stycznia zaćmienie znajdzie się na linii 17 stopnia Lwa i Wodnika. 15 luty to ponownie te same znaki, tym razem na 27 stopniu. 13 lipca zaćmi 21 stopień Raka. 27 lipca dotyka 5 stopnia Lwa i Wodnika. Seria zaćmień kończy się 11 sierpnia na 18 stopniu Lwa. Tego typu zjawiska najczęściej można odczytać z pozycji czegoś niezauważonego, zaniedbanego lub pozornie niegroźnego, co może przynieść efekty ze znaczącym opóźnieniem. Za zasłoną zaćmienia dzieje się znacznie więcej spektakularnych wydarzeń w całym świecie, niż w pojedynczych horoskopach, dlatego też warto prześledzić poszczególne stopnie wspomnianych znaków w horoskopach państw, instytucji lub ważnych wydarzeń, które mają swoje udokumentowane źródła powstania.

 

Napisano w dniu 22 grudnia 2017 r.

 

Autor Mirosław Czylek prowadzi własnego bloga: gwiazdologia.naszeszczescie.pl i serdecznie do niego zaprasza.

 
następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest poniedziałek
22 października 2018 r
Imieniny obchodzi
Halka, Filip, Przybysław

Aktualne pozycje planet
Słońce  28° Wagi  
Księżyc  26° Ryb  
Merkury  17° Skorpiona  
Wenus  5° Skorpiona ®
Mars  15° Wodnika  
Jowisz  26° Skorpiona  
Saturn  4° Koziorożca  
Uran  0° Byka ®
Neptun  13° Ryb ®
Pluton  18° Koziorożca  
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2018 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum