ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM
Autor: Moris   
Data publikacji: 22.10.2014.

ImageHoroskop dla dwojga

Wszyscy się chyba zgadzamy, że znaleźć swoją drugą połówkę, to jedna z najtrudniejszych rzeczy, do zrealizowania w naszym życiu. Idealni partnerzy niestety nie istnieją, ale fortunnie astrologia daje nam narzędzia, pozwalające zminimalizować ryzyko niemiłych rozczarowań, lub bolesnych pomyłek.

Po pierwsze, horoskop urodzeniowy pozwala nam zgłębić własną osobowość, odkryć nieświadome dążenia i oczekiwania w kwestiach partnerstwa i małżeństwa. Po drugie, porównując horoskopy dwóch osób, możemy wnioskować o potencjalnych, mocnych i słabych stronach znajomości, oraz szansach na udany związek. Tym, którzy wyznają deterministyczny pogląd, że nie ma ucieczki od własnego losu, astrologia pozwoli lepiej ocenić swoje niedoskonałości, będące zwykle źródłem powstawania partnerskich konfliktów. Z kolei wolne od fatalizmu osoby, zawsze mogą próbować znaleźć swojego wymarzonego partnera, wnikliwie studiując horoskopy kolejnych kandydatów, w poszukiwaniu przynoszących szczęście i powodzenie, układów planet.

Horoskop porównawczy, to w praktyce dwa, nałożone na siebie horoskopy (tak, aby pokrywały się znaki zodiaku). Rozpatrujemy aspekty zachodzące między planetami własnymi, oraz partnera, a także wzajemne lokalizacje planet w domach, co może nam dać odpowiedź na pytanie, jakie kamyczki wrzucamy do czyjegoś ogródka, a jakie znajdujemy w swoim.

Kilka wskazówek w kwestii: ... aby dwoje chciało naraz.

  1. Najistotniejszym wątkiem w analizie porównawczej, są aspekty odbierane przez światła horoskopowe, czyli wzajemne pozycje Słońca i Księżyca. Światła dobrze aspektowane przez planety partnera, przynoszą wielką nadzieję na udany i harmonijny związek. Jeśli Twoje Słońce jest w koniunkcji z Księżycem Twojego partnera, lub odwrotnie, Twój Księżyc jest w koniunkcji z Jego Słońcem, to macie szczęście posiadać najważniejszy,
    a zarazem podstawowy, horoskopowy aspekt udanego partnerstwa.
  2. Wszelkie aspekty między planetami osobistymi z obu horoskopów, działają z reguły pozytywnie, zbliżają partnerów do siebie, dają wspólne zainteresowania, upodobania i tematy do intymnych rozmów. Jeśli będą to aspekty uznawane przez tradycję astrologiczną za nieharmonijne (kwadratura, opozycja), to taki układ może przynieść dodatkową, uczuciową stymulację, w efekcie - pogłębiać i rozwijać partnerskie relacje.
    Baczniejszą uwagę zwrócić trzeba na pozycje Marsa w obu horoskopach, bo bardzo często przyjmuje on postawę konfrontacji, przez co staje się źródłem emocjonalnych napięć i między partnerskich konfliktów (z drugiej strony, Mars w koniunkcji z Księżycem, lub Wenus partnera, przynosi erotyczną fascynację, szczególnie odczuwaną przez właściciela aspektowanego Księżyca).
  3. Najwięcej zmartwień i problemów, mogą nam przysporzyć koniunkcje planet ciężkich jednego horoskopu, do planet osobistych drugiego horoskopu. Stroną podświadomie kontrolującą i wykorzystującą tę sytuację, będzie właściciel planety ciężkiej, ofiarą - posiadacz planety osobistej. Możemy mieć tu do czynienia ze stałą presją, przejawami autorytaryzmu, despotycznego zachowania, oraz dyktowaniem warunków, w określonej planetami i domami horoskopowymi, sferze stosunków. Świadomość tych zależności, może pozwolić obojgu partnerom, na celowe przeciwdziałanie mimowolnym naciskom, dla dobra istniejącego, lub mającego powstać, związku.
  4. Informacja, w jakich domach horoskopowych partnerów, lokują się wzajemnie ich planety osobiste, będzie źródłem wiedzy o dziedzinach, które w przypadku decyzji o stałym związku, ulegną największym i najbardziej odczuwalnym dla zainteresowanych, zmianom.

Astrologiczne linki »

Na koniec kilka odnośników, do interesujących zasobów astrologicznych w sieci.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest środa
20 października 2021 r
Imieniny obchodzi
Irena, Kleopatra, Jan

Aktualne pozycje planet
Słońce  27° Wagi  
Księżyc  28° Barana  
Merkury  10° Wagi  
Wenus  14° Strzelca  
Mars  23° Wagi  
Jowisz  22° Wodnika  
Saturn  7° Wodnika  
Uran  13° Byka ®
Neptun  20° Ryb ®
Pluton  24° Koziorożca  
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2018 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum