ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM
Autor: Moris   
Data publikacji: 24.10.2014.

>> Planety w znakach zodiaku <<

Położenie planet w poszczególnych znakach zodiaku informuje nas o tym, w jaki sposób i w jakim stopniu, podstawowa energia planety jest zmieniana i modyfikowana. Odbywa się to poprzez wpływ właściwości znaku zodiaku, w którym dana planeta się znajduje, na tradycyjnie przypisane jej własności astrologiczne.

Astrologia wyróżnia cztery, jakościowo – symboliczne, położenia planet w odpowiednich znakach zodiaku:

Władztwo – planeta znajduje się we własnym, wg. tradycji, znaku zodiaku, przez co jej działanie jest naturalne i silne, opierające się na tradycyjnie przypisanych jej właściwościach, nie podlega ona w tym przypadku modyfikacjom od znaków, w których jej działanie byłoby osłabione, bądź nietypowe.

Planety we władztwie to, przykładowo: Mars w Baranie, Wenus w Byku, Merkury w Bliźniętach, Księżyc w Raku, Słońce we Lwie.

Wygnanie – planeta znajduje się w znaku opozycyjnym, do znaku władztwa, jej natura jest tam najsilniej ograniczona i zmodyfikowana, ponieważ właściwości znaku, w którym ona rezyduje, zaprzeczają podstawowym kierunkom energii, przypisanej tej planecie, przez tradycję astrologiczną.

Planety na wygnaniu to, przykładowo: Mars w Wadze, Wenus w Skorpionie, Merkury w Strzelcu, Księżyc w Koziorożcu, Słońce w Wodniku.

Wywyższenie – położenie planety w znaku, w którym jej pozytywne oddziaływanie jest szczególnie wzmożone, gdzie zyskuje ona na sile, dzięki zasadom reprezentowanym przez ten znak zodiaku, jej natura jest tam zachowana i dodatkowo wzbogacona, przez pokrewny w charakterze do władztwa, znak zodiaku.

Planety w wywyższeniu to, przykładowo: Mars w Koziorożcu, Wenus w Rybach, Merkury w Wodniku, Księżyc w Byku, Słońce w Baranie.

Upadek – pozycja planety w znaku przeciwnym do wywyższenia, najbardziej osłabiającym jej archetypowe działanie i zaprzeczające jej astrologicznej naturze, jej energia jest tam rozproszona, zachodzi wsteczne ukierunkowanie energii, do głosu mogą dojść, przypisywane jej, negatywne właściwości.

Planety w upadku to, przykładowo: Mars w Raku, Wenus w Pannie, Merkury we Lwie, Księżyc w Skorpionie, Słońce w Wadze.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest piątek
24 stycznia 2020 r
Imieniny obchodzi
Felicja, Rafał, Tymoteusz

Aktualne pozycje planet
Słońce  4° Wodnika  
Księżyc  3° Wodnika  
Merkury  13° Wodnika  
Wenus  13° Ryb  
Mars  14° Strzelca  
Jowisz  12° Koziorożca  
Saturn  24° Koziorożca  
Uran  2° Byka  
Neptun  16° Ryb  
Pluton  23° Koziorożca  
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2018 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum