ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM
Autor: Marek Rostkowski   
Data publikacji: 25.10.2014.
Interpretacje tranzytów
  • Tranzyty Słońca

Harmonijne tranzyty Słońca dodają optymizmu i energii życiowej, przynoszą wiarę w siebie, wzmagają witalność i chęć przeprowadzania zmian. Pozytywne oddziaływanie Słońca pozwala na lepsze określenie życiowych celów i szybsze znalezienie optymalnych sposobów rozwiązywania pojawiających się problemów.

Nieharmonijne tranzyty Słońca przeszkadzają we właściwym ułożeniu bieżących spraw, wzmagają konfliktowość i zniecierpliwienie, przynoszą postawę konfrontacji, oraz chęć forsowania własnego zdania, bez oglądania się na okoliczności i poglądy innych osób.

  • Tranzyty Księżyca

Harmonijne tranzyty Księżyca sprzyjają pracy umysłowej związanej z tworzeniem abstrakcyjnych koncepcji, a także różnym zajęciom domowym, lub spotkaniom w rodzinnym gronie. Są to chwile wytchnienia i ucieczki od zgiełku dnia codziennego, sprzyjające psychicznemu wyciszeniu, lub spędzaniu czasu na łonie natury.

Nieharmonijne tranzyty Księżyca przynoszą złe samopoczucie, nastrój zwątpienia i niepewności jutra, zdenerwowanie sytuacją rodzinną i źle układającymi się sprawami. Są to momenty konsternacji i poirytowania, w czasie których trudno dojść do ładu z samym sobą i zapanować nad nieprzyjemnymi doznaniami i uczuciami.

  • Tranzyty Merkurego

Harmonijne tranzyty Merkurego wspomagają procesy koncepcyjnego i analitycznego myślenia, przynoszą nowe pomysły i właściwe rozwiązania intelektualnych problemów. W tym czasie łatwiej nawiązuje się nowe kontakty handlowe, zawiera udane transakcje, podpisuje korzystne umowy, wykorzystuje z pożytkiem własny intelekt i przyswaja nową wiedzę.

Nieharmonijne tranzyty Merkurego są przyczyną intelektualnego zamętu, pomyłek, porażek wynikłych ze złego planowania, niepowodzeń w pracy zawodowej i nieudanych spotkań handlowych. W czasie tych tranzytów występują kłopoty z koncentracją, rośnie ryzyko wyciągania błędnych wniosków, pojawia się niechęć do nauki i pracy umysłowej.

  • Tranzyty Wenus

Harmonijne tranzyty Wenus sprzyjają wizytom towarzyskim, imprezom w przyjacielskim gronie, intymnym spotkaniom we dwoje, a także pozytywnemu załatwianiu spraw rodzinnych i zawodowych, w których potrzebna jest nam przychylność innych osób. Jest to również dobry czas na własną pracę artystyczną, wspólną wizytę w kinie, teatrze, zabawę w klubie, lub na koncercie.

Nieharmonijne tranzyty Wenus powodują niesnaski w towarzyskim gronie, brak chęci widzenia znajomych, drażliwość i nieporozumienia partnerskie. Komplikują się w tym czasie sprawy osobiste, występuje niechęć do zawierania kompromisów, pojawiają się zarzuty i roszczenia wobec najbliższych osób.

  • Tranzyty Marsa

Harmonijne tranzyty Marsa zachęcają do energicznego działania, prowokują podejmowanie szybkich decyzji, dodają życiowej energii, poprawiają samopoczucie psychiczne, dobrze wpływają na odporność i kondycję fizyczną. Wzrasta w tym czasie szansa na pozytywne załatwienie spraw handlowych, formalności urzędowych, zrobienie udanych zakupów, przeprowadzenie gruntownego sprzątania, lub niewielkiego remontu.

Nieharmonijne tranzyty Marsa skłaniają do przyjmowania postawy konfrontacji, pojawić się może agresywne zachowanie, utrata kontroli nad emocjami i brak zdrowego rozsądku. Podjęte w tym czasie działania często kończą się fiaskiem, materialnymi stratami, wzrasta również ryzyko fizycznych urazów, spowodowanych nieostrożnością, zbytnim pośpiechem i brakiem rozwagi. Chęć dokonania nowych podbojów, przeforsowania własnego zdania, lub załatwienia różnych spraw na skróty, może skończyć się sromotną klęską, lub dotkliwym odwetem.

  • Tranzyty Jowisza

Harmonijne tranzyty Jowisza pomagają w osiągnięciu zamierzonych celów, pozwalają na mądre rozegranie swoich spraw, zwiększają szanse na sukces w życiu zawodowym i powodzenie w sprawach osobistych. W tym czasie możemy oczekiwać wynagrodzenia poniesionych trudów, dużej przychylności środowiska, uznania dla osobistych dokonań i docenienia wniesionego nakładu pracy.

Nieharmonijne tranzyty Jowisza grożą marnotrawieniem własnego talentu i życiowej energii, niewłaściwym wykorzystywaniem posiadanej wiedzy, zaniedbywaniem osobistego rozwoju, uwstecznianiem się, zamykaniem w kręgu dogmatów, oraz niechęcią do ekspansji i postępowych zmian. W tym okresie pojawić się może tendencja do nieodpowiedzialnego zachowania, bagatelizowania ostrzegawczych sygnałów płynących z najbliższego otoczenia, a także problemy z racjonalnym i obiektywnym osądem własnej sytuacji.

  • Tranzyty Saturna

Harmonijne tranzyty Saturna wspierają długofalowe przedsięwzięcia, konsolidują psychicznie, pozwalają na jasne określenie życiowych priorytetów, przynoszą stabilizację i ugruntowanie osiągniętej pozycji społecznej, lub zawodowej. Optymalne wykorzystanie pozytywnej energii tych tranzytów, polega na kontynuacji wcześniej obranego kierunku rozwoju, skoncentrowaniu się na istocie problemów, oraz działaniu z zastosowaniem starych i sprawdzonych rozwiązań.

Nieharmonijne tranzyty Saturna utrudniają wybicie się ponad przeciętność, osiągnięcie lepszej pozycji zawodowej i właściwe ułożenie spraw osobistych. Negatywne działanie tych tranzytów przejawiać się może w postaci trudnych do pokonania przeszkód na drodze rozwoju osobistego, stale powracających tych samych problemów, psychicznych zahamowań, braku inicjatywy i pewności siebie.

  • Tranzyty Urana

Harmonijne tranzyty Urana pozwalają na szybkie znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji, rozwiązanie problemów z zastosowaniem błyskotliwych i niecodziennych środków, przeforsowanie oryginalnego, autorskiego pomysłu, efektowną i pozytywną w skutkach zmianę w sytuacji osobistej lub zawodowej, a także łatwe zaakceptowanie diametralnych zmian, zaistniałych w najbliższym otoczeniu.

Nieharmonijne tranzyty Urana przyczyniają się do niekonwencjonalnego, odstającego od ogólnie przyjętych kanonów, zachowania, nieliczenia się z opiniami środowiska, stosowania niesprawdzonych i eksperymentalnych rozwiązań. W tym czasie może być trudno o obiektywną ocenę własnych problemów, znalezienie właściwej drogi wyjścia z nagle pojawiających się konfliktowych sytuacji, uwolnienie się od konfrontacyjnych zachowań i uniknięcie prowokacji ze strony najbliższego środowiska.

  • Tranzyty Neptuna

Harmonijne tranzyty Neptuna inspirują do pracy nad sobą, owocują szerokim rozwojem duchowym, lub artystycznym, oraz odkrywaniem w sobie nowych zainteresowań i umiejętności. Jest czas sprzyjający zajmowaniu się ezoteryką, doskonaleniem własnej osobowości, działalnością artystyczną, lub pisarską, bo łatwiej wtedy o natchnienie i twórcze pomysły.

Nieharmonijne tranzyty Neptuna wnoszą zamęt do życia osobistego, złe zrozumienie intencji innych ludzi, niepewność w działaniu, brak przekonania, co do słuszności obranej drogi, apatię, towarzyskie niesnaski, skłonność do izolowania się, niechęć do zajmowania się sprawami rodzinnymi, oraz angażowania się w życie społeczne.

  • Tranzyty Plutona

Harmonijne tranzyty Plutona zapewniają dodatkową energię psychiczną i fizyczną, którą można efektywnie spożytkować, w celu poprawy sytuacji osobistej i zawodowej. W czasie tych tranzytów nasza psychika zostaje wzmocniona i ukierunkowana na przekształcanie najbliższego otoczenia i poprawę wizerunku osobistego, osobistego trudne do osiągnięcia cele i zaniechane wcześniej ambitne zadania, nagle stają się proste i wykonalne.

Nieharmonijne tranzyty Plutona mogą stać się przyczyną kłopotów z administracją państwową, wymiarem sprawiedliwości, aparatem przymusu administracyjnego, wojskiem, policją, lub spowodować straty w sferze materialnej w wyniku działania sił natury, przemian społeczno – ekonomicznych i innych czynników niezależnych od woli jednostki. W tym czasie możemy zostać wplątani w wydarzenia o szerokim tle społecznym, spotkać się z wrogością instytucji państwowych, niezrozumieniem w swoim własnym środowisku. Nasze sprawy mogą potoczyć się zupełnie niezależnie od nas, w kierunku, jakiego byśmy sobie zupełnie nie życzyli i zakończyć się niepożądanymi dla nas skutkami.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest środa
28 września 2022 r
Imieniny obchodzi
Marek, Wacław

Aktualne pozycje planet
Słońce  5° Wagi  
Księżyc  9° Skorpiona  
Merkury  25° Panny ®
Wenus  29° Panny  
Mars  19° Bliźniąt  
Jowisz  3° Barana ®
Saturn  19° Wodnika ®
Uran  18° Byka ®
Neptun  23° Ryb ®
Pluton  26° Koziorożca ®
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2018 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum