ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM
Kurs astrologii
Autor: Moris   
Data publikacji: 17.10.2014.

ImageAstrologia w praktyce

Wśród wielu osób, zarówno tych znających astrologię na wskroś, jak i tych, którzy nie mieli do tej pory okazji na merytoryczne podejście do tego tematu, istnieje głębiej nieuzasadnione przekonanie, że z horoskopów można wyczytać dosłownie wszystko. Profesjonalni astrolodzy posługują się w interpretacji horoskopu wieloma skomplikowanymi technikami, za pomocą których potrafią wytłumaczyć i uzasadnić astrologicznie każde przeszłe wydarzenie, oczywiście pod warunkiem, że o tym, co się kiedyś wydarzyło, dokładnie się im najpierw opowie. Jeżeli pytanie klienta dotyczy przyszłości, sprawa nie jest już taka prosta i oczywista, a udzielone wskazówki, porady i przepowiednie, są przeważnie tak ogólnie sformułowane, że siłą rzeczy zawsze się sprawdzają. Warto tutaj wspomnieć o zamierzchłych czasach, kiedy prognozy nadwornych astrologów, jeśli były trafne, przynosiły im sławę i bogactwo, ale za omyłki i przepowiednie wyssane z palca, łatwo mogli zapłacić głową. Oczywiste jest, że w tej sytuacji przykładali wszelkich starań, aby ich analizy i wskazówki były odpowiednio niejasne i niejednoznaczne, przez co pozostawiały bezpieczny margines różnorodnych interpretacji (o dobrą pracę też kiedyś było trudno).

W telegraficznym skrócie, praktykę astrologiczną można przedstawić następująco:

  1. Poznajesz kogoś ciekawego, na początku nic o nim nie wiesz, zaczynasz budować sobie obraz tej osoby rozmawiając z nią, wiele dowiadujesz się z relacji innych ludzi – w astrologii możesz to zrobić za pomocą analizy horoskopu urodzeniowego tej osoby.
  2. Gdy jesteście już na przyjacielskiej stopie, to masz na tyle odwagi, żeby spytać o przeszłość i najważniejsze wydarzenia z życia tej osoby – tutaj astrolodzy posługują się tzw. tranzytami, czyli bieżącym i minionym położeniem planet.
  3. Ten KTOŚ przypada Ci do gustu, decydujesz się na bliższy związek, ale chciałbyś być przygotowany na każdy rozwój sytuacji, wiedzieć, czego możesz się w przyszłości spodziewać, jakim wpływom może ta osoba kiedyś podlegać. Dysponujesz już wiedzą o jej charakterze i usposobieniu (pkt 1), znasz jej zachowanie z przeszłości (pkt 2), możesz teraz spróbować spojrzeć w przyszłość – znów analizujesz tranzyty planet przez horoskop urodzeniowy, ale tym razem, wskazówki astrologicznego zegara popychasz do przodu.

Już się pewnie domyślasz, że pierwszą ofiarą Twoich eksperymentów astrologicznych, będziesz oczywiście Ty sam. Jeśli zrozumiesz przy tym subtelną, astrologiczną symbolikę, zaprzęgniesz do pracy intuicję i skorzystasz ze swoich życiowych doświadczeń i obserwacji, to jest duża szansa, że w krótkim czasie, znając tylko czyjąś datę urodzenia, będziesz w stanie:

  • określić jego/jej charakter, predyspozycje, mocne i słabe punkty osobowości (na podstawie horoskopu urodzeniowego)
  • stwierdzić, czy pasujecie do siebie i czego się można spodziewać po Waszym związku (w tym przypadku porównujesz Wasze horoskopy urodzeniowe)
  • spojrzeć w przyszłość, własną i Twojego partnera, ocenić szanse i zidentyfikować zagrożenia (tu korzystasz z tranzytów planet przez Wasze horoskopy urodzeniowe)

Ważne jest, żebyś wiedział i pamiętał, że domeną astrologii jest przypuszczenie, a nie pewność. Horoskop na pewno nie da Ci samych konkretnych odpowiedzi, więc raczej pytaj o to:

  • czy będzie Ci się materialnie powodziło, a nie: czy wygrasz w LOTTO ?
  • czy będziesz szczęśliwy i spełniony w małżeństwie, a nie: ilu będziesz miał życiowych partnerów ?
  • jakie mogą być Twoje dzieci, czy będą sprawiać duże kłopoty, czy może przeciwnie, będą sobie doskonale radziły, a nie: ile i czy aby na pewno będziesz je miał ?
  • w jakiej pracy będziesz się czuł spełniony i doceniony, a nie: czy dostaniesz posadę w Microsofcie, ewentualnie, czy zostaniesz prezydentem ?

Wielką zaletą astrologii jest to, że daje dużą szansę na dobre rozpoznanie bieżących możliwości, celów życiowych, oraz czasu, w którym mogą one być najlepiej wykorzystane, najpełniej zrealizowane. Możesz uniknąć w ten sposób wielu rozczarowań, nie marnować sił na płynięcie pod prąd, bardziej efektywnie niż dotąd spożytkować cenny czas, oraz mądrze i perspektywicznie ukierunkować swoje dążenia.

Podstawy astrologii »

W następnej części dowiesz się, jak wiele analitycznych technik oferuje astrologia i jak mało z tego będziesz naprawdę potrzebował, do samodzielnej pracy z horoskopem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest środa
28 września 2022 r
Imieniny obchodzi
Marek, Wacław

Aktualne pozycje planet
Słońce  5° Wagi  
Księżyc  10° Skorpiona  
Merkury  25° Panny ®
Wenus  29° Panny  
Mars  19° Bliźniąt  
Jowisz  3° Barana ®
Saturn  19° Wodnika ®
Uran  18° Byka ®
Neptun  23° Ryb ®
Pluton  26° Koziorożca ®
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2018 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum