ASTROMIX.PL - Horoskop, astrologia, znaki zodiaku - ZRÓB TO SAM

Witam Czytelników!

 

Rok 2019 zapowiada się gorąco, a przynajmniej obiecuje sporo emocji, których wydawało by się, jest mniej niż w latach poprzednich. To, co się rysuje przed nami w przyszłości, doskonale widać bez astrologii, ale pominięcie tych faktów byłoby ignorancją społeczno - polityczną. Czekają nas zatem wybory do europarlamentu, które mogą do końca wywrócić chwiejny i nieco fałszywy obraz dobrych demokratów i złych niedemokratów. Rok 2018 zachwiał pozycją dotychczasowych mężów (i kobiet) stanu, czyli Angeli Merkel, Emmanuela Macrona. Nie zniszczył dotychczasowych osób zagrażających "porządkowi Europy", czapka z głowy Kaczyńskiemu, Dudzie, Orbanowi czy Erdoganowi z głowy nie spadła. Co więcej, dołączyły do tej grupy, okrzykniętej mianem "populistów" nowe siły polityczne z Włoch, Austrii czy Czech. Okazuje się, że trudno odróżnić faszystów od niefaszystów, populistów od niepopulistów i "dobrych" od "złych". Czy to widać w horoskopach świata?

 

TRENDY OGÓLNE

 

Trudno to odnaleźć, lecz dopatrzylibyśmy się tych przemian w co najmniej trzech warstwach, trzech zjawiskach. Jednym z nich jest kwadratura Uran - Pluton, która zapoczątkowała efekt domina, wysadzając m.in. horoskop Polski i otwierając nowe wybory parlamentarne w roku 2015, kiedy "niby sensacyjnie" wygrali Duda, a następnie PiS. Nie, ten rodzaj rewolucji wisiał w powietrzu, a polski kosmogram wyznaczał jakieś dziwne wydarzenia na wiosnę 2015, zwłaszcza, że był pod ostatnim wpływem Plutona - Urana i ulegał ponadto wpływom saturnicznym i zaćmieniom. Ta kwadratura wpływała także na politykę Francji, a w nią wplątała się dziwaczna polityka związana z rewolucją arabską, tragedie związane z uchodźcami, zamachami terrorystycznymi i zła passa kilku prezydentur z rzędu (Sarkozy, Hollande, Macron), która trwa latami.

 

Drugim zjawiskiem jest położenie Neptuna w znaku Ryb, który wszedł do tego znaku m.in. podczas Wiosny Ludów (1848). Tak się dziwnie składa, że afrykańskie przewroty, zamachy stanu lub kontrolowane inwazje spowodowały kryzysy, kolejno w Tunezji, Maroku, Egipcie, Libanie i Syrii. Ten rodzaj reakcji łańcuchowej mógł się potoczyć różnymi scenariuszami. Tak się jednak złożyło, że Angela Merkel, z Neptunem na górze horoskopu, uczyniła dokładnie to samo co niegdyś Lech Wałęsa (właściciel potężnego połączenia nowiu z Neptunem), Abraham Lincoln (również Neptun na MC), czy nawet Bill Clinton (Neptun w domu pierwszym wciśnięty między kilkoma planetami). Otóż grzechem tych osób jest fakt, że zatarły granice w imię wyjątkowo pojmowanego idealizmu (Wałęsa: Solidarność, Merkel: solidarność z uchodźcami, Lincoln: walka z niewolnictwem) i nieopatrznie uwolniły falę różnych niekontrolowanych zdarzeń (Wałęsa: agresywna prywatyzacja i brak dekomunizacji, Merkel: zalew uchodźcami i osłabienie pozycji tzw. umiarkowanych sił politycznych na korzyść prawicy, Lincoln: podwaliny pod wojnę secesyjną). Angela Merkel z Neptunem na MC zachowała się wobec akcentowania i wejścia Neptuna do znaku Ryb jak idealistyczny neptunik: postanowiła przy pomocy "filozofii miłości" otworzyć na oścież granice, wpuszczając obcych kulturowo „innych”. Przez przypadek uruchomiła tendencje służące ochronom interesów państw i obywateli, budząc przy okazji "niepopularne" tendencje ruchów narodowych. Co jak co, ale rasowy polityk nie powinien aż tak mocnych błędów popełniać. Neptun?

 

Wreszcie trzecim zjawiskiem jest doskonałe wykorzystanie aspektu Saturn - Neptun w roku 2016. Kiedyś koniunkcja tych planet otworzyła bardzo mocne akcenty polityczne w latach: 1917, 1953 i 1989, czytaj: rewolucja październikowa, śmierć Stalina i odwilż, tzw. aksamitna zmiana władzy w strefie postkomunistycznej. Aspekt Saturn - Neptun spowodował kolejne rozszczelnienia, dając w rezultacie Brexit i Trumpa, których praktycznie nikt nie przewidział. Cóż, mądry astrolog i eksperci polityczni "po szkodzie".

 

Wydaje się, że w roku 2019 głównym kreatorem rzeczywistości jest również niedoceniane wejście Urana do znaku Byka. Chociaż nastąpiło ono już wcześniej, w roku 2018, można zauważyć, że następuje zmiana i transformacja tzw. spojrzenia ekonomicznego. Tak jak "świat wojen" uległ pewnej dziwnej przemianie i pojawiły się "sklepy z zielonymi ludzikami", "wojny hybrydowe", "wojny informatyczne", wojna toczona wyłącznie z powietrza (Syria), czy drony, tak też będziemy się po latach dziwić, jak dziwne transformacje będą dziać się w świecie ekonomii. 2019 jest pierwszym rokiem nowego otwarcia, w którym zaufanie do miłego i przyjaznego liberalizmu przestaje być bezwarunkowe. Dyskusje o opodatkowaniu robotów, redukcji smogu, likwidacji plastiku, segregowaniu śmieci, handlu ziemią i środowisku wchodzą na poziom wyższy. Byk jest manifestacją ziemi w najlepszym znaczeniu słowa. O ile Panna zajmuje się zmianą, bilansowaniem i porządkowaniem, zaś Koziorożec optymalizacją i inicjowaniem wielu rozwiązań, także logistycznych (kolej żelazna jest bardzo silnie związana z Koziorożcem), o tyle Byk to rozważania na temat materii, w  całej okazałości. Historycznym formatem jest tutaj Karol Marks, właściciel świateł w znaku Byka i dominującego Urana. Nie trzeba zaznaczać, jak silnie odcisnął piętno na przetransformowaniu ekonomii.

 

Podwójne zjawisko kulturowo - polityczne, które dominuje w roku 2019, to dalsza emancypacja Neptuna w Rybach i zacieranie różnic pomiędzy populistami i niepopulistami, demokracjami a autorytaryzmami. Będzie to powodować pewne lęki u ludzi, którzy od jakiegoś czasu byli przyzwyczajeni do liberalno - zjednoczonej (pod dyktando UE) wizji świata, a teraz będą musieli na nowo czytać nowy język ekonomii. Nagle okaże się, że ludzie biedni również istnieją, że Wiosna Ludów może dotyczyć pana na stacji benzynowej, kasjerki w hipermarkecie, czy pracownika służby porządkowej. Przedsmak mini - rewolucji poczuliśmy podczas protestu we Francji ("żółte kamizelki"), który ładnie się skumulował z pobytem Marsa w znaku Ryb, który de facto obecność Neptuna w tamtym miejscu już ładnie wzmocnił. Grudniowe demonstracje grożą dalszą eskalacją, zwłaszcza w styczniu, ponieważ w horoskopie Polski w dniu 6 stycznia ma miejsce zaćmienie na Saturnie i Imum Coeli, zaś do tego na dokładkę dochodzi kwadratura Jowisza i Neptuna (stary porządek ulega zatarciu grupowym emocjom i poczuciu zjednoczenia w obliczu uciemiężenia - nowej religii , w dobie eksplozji Urana w znaku Byka).

 

CO SŁYCHAĆ W POLITYCE?

 

Donald Tusk: stworzy jakiś nowy byt polityczny, lub przejmie władzę w ciągle niespełnionej i wyjałowionej z dobrej jakości polityków PO. Może się okazać, że wskutek kościelnych afer i konsekwentnej klerykalizacji państwa, nastąpi zgrzyt pomiędzy liberalnym w sferze obyczajowej stanowiskiem Tuska, a twardogłowym konserwatywnym rdzeniem PO.

 

Andrzej Duda: jeśli idzie o rok 2019 i wyborczy (prezydentura) rok 2020, możemy zauważyć, że Andrzej Duda zyskuje coraz więcej na niezależności. Manifestacja ta może się zrealizować tym łatwiej, że służyć mu będzie tranzyt Urana przez natalnego Merkurego, jak też Mars na ASC solariusza. Lecz do pełnego wyrokowania na temat wyborów w roku 2020 pozwolę sobie poczekać jeszcze rok. Kluczową sprawą jest deklaracja Donalda Tuska.

 

Jarosław Kaczyński: końcu nastąpi długo oczekiwana wymiana warty. Być może na … premiera Morawieckiego, który w końcu będzie miał szansę zostać prezesem, lub co najmniej wiceprezesem PiSu. Sporo prognoz w roku 2018 wskazywało na zagrożenie życia Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem rzeczą enigmatyczną wydaje się być zaćmienie na Wenus urodzeniowej, które będzie miało miejsce w początkach lipca 2019.

 

Mateusz Morawiecki: Prawdopodobnie osoba Morawieckiego wpisze się w silny kryzys wczesnowiosenny, biorąc pod uwagę horoskopowe zaćmienie zaćmienie Słońca na IC horoskopu Polski, tak jak zaćmienie Księżyca na horoskopie IC Morawieckiego. Te dwa zaćmienia następujące obok siebie generują dużą moc, ale są ostrzeżeniem przed upadkiem.

 

Robert Biedroń: wątek Biedronia zazębia się doskonale z wszelkimi “ekstrawagancjami” roku 2018, czyli wątku antyklerykalnego, seksualnością zapoczątkowaną akcjami #metoo, czy coraz częstszymi coming – outami dotyczącymi depresji psychicznej, ciężkiej przeszłości czy odwagi mówienia o trudnych sprawach. Biorąc pod uwagę polityczne okoliczności i bardzo dobre horoskopy z przeszłości, dotyczące rozpoczynania pewnych inicjatyw (Stowarzyszenie "Kampania Przeciwko Homofobii", inicjatywa "Kocham Polskę"), 2019 rok wygląda niczym szturm na dawno okopane pozycje konserwatywnej części polskiej sceny politycznej.

 

Grzegorz Schetyna: rok 2018 wydaje się być dla Schetyny bardziej czasem konsolidacji, przejęć i umiarkowanych sukcesów. W okresie styczeń-luty i sierpień-październik 2019 Saturn będzie przechodził przez Wenus. To raczej niekorzystne zjawisko, przyszły rok zapowiada się jako czas ostatecznych weryfikacji.

 

Platforma Obywatelska: Z uwagi na tranzyt Urana do nowiu kosmogramu PO pojawia się ponowna groźba rozłamu przed wyborami parlamentarnymi 2019. Prawdopodobna jest śmierć lub zmiana szyldu formacji. Latem 2020 nastąpi przejście Neptun na Wenus. Być może przełom 2020/21 oznacza pewien rodzaj zakopania toporu wojennego. A może to szersza zmiana przywództwa lub funkcjonowania partii?

 

Prawo i Sprawiedliwość: Widmo kontrrewolucji i kryzysu wczesnowiosennego 2019 jest silne, to fakt. To zagraża obecnemu rządowi i wymusza sporo zmian, obiecujących pozorny spokój. Gorsze rzeczy dostrzegam jednak w roku 2020, po ewentualnie … wygranych wyborach. Im dalej w głąb, tym silniejsza wizja rozpadu PiSu. Ogólnikowo: wiosna 2020 to duży kryzys, jesień 2020 potencjalny rozpad.

 

Polska: Czego można oczekiwać po zaćmieniu “polskiego” Saturna i IC? Przede wszystkim jest to synteza komunistycznego i antykomunistycznego mitu. Polska jest definiowana w pakiecie państw, które wyzwoliły się ze strefy radzieckich wpływów w latach 1989 i nieco później. Saturn – Neptun to ponoszenie ofiary przy jednoczesnej potrzebie akceptowalności. Jeśli chodzi o horoskop Polski v. 966, wytrychem do rozumienia sytuacji wydaje się być przejście Urana przez Słońce horoskopu chrztu. Polska przestaje być małym chłopcem, który staje na apelu i dostaje odznakę wzorowego ucznia. To rodzaj przewrotu kopernikańskiego, przestajemy być pępkiem świata. Przestajemy mieć znaczenie również dla Rosji jako takiej. Nasi dziennikarze i autorytety ze “starego świata” płaczą, ale kończy się nasze dziejowe posłannictwo bycia Mesjaszem Narodów. Uran jest w stanie obudzić nowy rodzaj świadomości politycznej, w której “bycie bohaterem medialnym” świadczy gorzej niż lepiej o kraju.

 

 

HOROSKOP DLA ZNAKÓW ZODIAKU

 

Im dłużej siedzę w astrologii, tym większy absurd i brak sensu widzę w tworzeniu prognozy dla znaków. Można by oczywiście dywagować, że przejście Jowisza przez Strzelca odbije się na wzroście planów, projektów i czynności z szeroko pojmowanym rozwojem, na czym w szczególności skorzystają pozostałe znaki z żywiołu ognia, czyli Barany i Lwy. Podobnie można by snuć plany i domysły, że trudna weryfikacja czeka drugą dekadę znaku Koziorożca, przez którego przemiarza Saturn, a wybór między - między (rodzina-kariera, osobowość-związki, dom-wyjazd, itd.) może w szczególności dotyczyć Raków, pobieżnie Barany i Wagi. Niestety, tego typu hurtowe traktowanie znaków zodiaku ma rzadkie pokrycie w faktach, dlatego też bardzo istotną kwestią jest próba rzeczywistego spojrzenia na swój horoskop i zobaczenia, jaką rolę w horoskopie spełnia Saturn, Jowisz i inne planety. Może się bowiem okazać, że Saturn w jednych horoskopach może okazać się triumfujący i zbierający plony, podczas gdy tranzyty Jowisza skoncentrują się i zawężą tylko i wyłącznie do snów o potędze.

 

Znacznie trudniejsze wyzwania czekają osoby, które mają aspekty Urana, Neptuna i Plutona, ale to dzieje się corocznie i zawsze potrzebuje konkretnego punktu odniesienia do całości horoskopu. Możliwe zatem, że wpływ jednej z tych planet na urodzeniowe Słońce będzie istotnym, ale niekoniecznie kluczowym elementem. Znacznie gorszym niedopatrzeniem byłoby niezauważenie przejścia jednej z trzech transsaturnicznych planet przez Księżyc, władcę danego tematu w horoskopie, lub oś główną (ascendent, medium coeli, itd.). Jeśli pragną więc Państwo przejść z terytorium zabawy i eksperymentów w obszar poważniejszej analizy, proszę zwrócić uwagę na złożoność horoskopu i podejrzeć chociażby w programie Astromix najważniejsze aspekty, kluczowe słowa i opisy za tym stojące. To jednak niczego nie tłumaczy, to jest zachętą do postawienia sobie indywidualnego horoskopu.

 

Napisano w dniu 22 grudnia 2018 r.

Autor Mirosław Czylek prowadzi własnego bloga: http://astrologia-horoskop.pl i serdecznie do niego zaprasza.

 
następny artykuł »
Kalendarz astrologiczny i pozycje planet

Dzisiaj jest niedziela
3 grudnia 2023 r
Imieniny obchodzi
Franciszek, Hilary, Ksawery

Aktualne pozycje planet
Słońce  11° Strzelca  
Księżyc  26° Lwa  
Merkury  2° Koziorożca  
Wenus  28° Wagi  
Mars  6° Strzelca  
Jowisz  6° Byka ®
Saturn  1° Ryb  
Uran  20° Byka ®
Neptun  24° Ryb ®
Pluton  28° Koziorożca  
® = retrogradacja

LogowanieCopyright © 2007-2018 by Astromix.pl

Astrologia profesjonalna,Horoskop partnerski,urodzeniowy,codzienny,tranzyty planet,zodiak,forum